K diskutovanému parkletu na Štefánikovej dnes pribudla zeleň

Parklet oproti bývalému Prioru na Štefánikovej bol doplnený o zeleň v mobilných kvetináčoch a niekoľko stromov.

zdroj: FB Mesto Nitra

„V týchto chvíľach kolegovia a kolegyne zo Strediska mestských služieb a odboru životného prostredia pracujú na novej výsadbe v mobilných kvetináčoch,“ uvádza nitrianska radnica.

Podľa avizovaných správ tu aktuálne pribudlo sedem vzrastlých stromov – gledícií trojtŕňových. Mestský úrad informoval, že do Nitry boli privezené z Talianska pred niekoľkými dňami. Spolu s dvadsiatimi kvetináčmi s trvalkovou výsadbou majú vytvoriť pocitovú a bezpečnostnú bariéru od vozovky.

„Nový živý priestor na Štefánikovej ožije terasami troch okolitých prevádzok, ktoré prejavili záujem,“ dopĺňa magistrát.

Ide o burgráreň, pub a pekáreň. „Posedenie, ktoré tu vzniká, si oni zabezpečia vo vlastnej réžii,“ vysvetlil pre Televíziu Nitrička hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Mesto teda prevádzkam poskytne iba priestory. Podľa hovorcu je zámerom mesta, aby v danej lokalite bola znížená rýchlosť premávky na tridsiatku aj z dôvodu bezpečnosti, pričom nejde o miesto, kde by táto zmena mala spôsobovať nejaké dopravné kolapsy.

V prípade takzvaného upokojenia dopravy v lokalite nastal problém vo vzťahu ku Krajskému dopravnému inšpektorátu Nitry. Viac v nedávnej reportáži Televízie Nitrička.

Negatívne komentáre na plánovaný parklet pribúdali na sociálnych sieťach už pred jeho realizovaním a pribúdajú aj naďalej. Ľuďom sa nepáči najmä to, že by mali sedieť v hluku a znečistenom vzduchu okoloidúcich áut. Magistrát verí, že parklet si nájde návštevníkov a bude využívaný podobne, ako v iných európskych mestách.

Televízia Nitrička

Forgot Password