Jubilejný ročník festivalu Deň architektúry napokon bude: So zmeneným programom

Po povolení hromadných podujatí s maximálnou účasťou do 50 ľudí sa festival uskutoční, no s upravným programom.

areál Slovenskej poľnohospodárskej univerzity

Začiatok októbra mal byť v znamení architektúry. Že aj v Nitre je nemálo architektonicky a historicky zaujímavých miest, ste sa mohli presvedčiť počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2020.

A o ďalších ste sa mohli dozvedieť počas festivalu Deň architektúry.

Jubilejný 10. ročník festivalu prebieha od 1. do 7. októbra v českých a slovenských mestách i obciach. Opatrenia súvisiace so zamedzením šírenia koronavírusu najprv program festivalu pozastavili aj v Nitre.

„Úrad verejného zdravotníctva vyšiel v ústrety všetkým ,hromadným‘ podujatiam, ktoré obmedzil na počet maximálne 50 účastníkov. Pre nás to znamená len jediné, pokračujeme ďalej so zmeneným programom a za prísnych hygienických opatrení. Dodržiavanie všetkých opatrení je absolútne kľúčové na zvládnutie pandémie. Tešíme sa na vašu nehromadnú účasť,“ informujú organizátori festivalu v Nitre.

Slovenská poľnohospodárska univerzita (foto: NH)

Po povolení hromadných podujatí do 50 osôb bol napokon program iba pozmenený.

Festival otvoria dnes 2. 10. o 17.30 hod vo Fotogalérii Trafačka spolu s otvorením výstavy Západné Slovensko – Architektúra 2010+. V sobotu 3. 10. sa návštevníci môžu presť po areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Komentovaná prehliadka SPU s architektkou Robertou Štěpánkovou a krajinným architektom Miroslavom Čibikom začína o 13.00 hod.

Súčasťou festivalu bude premietanie filmov.

Premietanie začína o 18.30 v Trafačke. Prvým filmom bude Natura Urbana o funkciách prírody v štruktúre mesta. Premietanie pokračuje budúci týždeň.

zdroj: facebook Deň architektúry 2020 (program upravený)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password