Ježiškovi môžu deti písať aj tento rok

Aj v tomto roku môžu deti z celého Slovenska či sveta písať prostredníctvom Slovenskej pošty Ježiškovi.

vianocný darček

Pohľadnicu je môžné poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou pošle Ježiško aj milý rozprávkový darček. Organizátorom obľúbeného projektu Vianočná pošta, ktorý tento rok oslávi už 22. ročník, je Slovenská pošta v spolupráci s Poštovou bankou. 

Napísať Ježiškovi je veľmi jednoduché – svoje priania, odkazy, obrázky môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici, prípadne môžu napísať list a poslať ho v obálke na adresu „Ježiško 999 99“ najneskôr do 17. decembra 2020.

Pohľadnica sa dá poslať aj z mobilu či počítača cez aplikáciu Moja pohľadnica. Stačí si na www.mojapohladnica.sk zvoliť pohľadnicu zo šablóny Pošta Ježiškovi, napísať správu Ježiškovi a zadať objednávku. Slovenská pošta pohľadnicu vytlačí a doručí. Dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Ježiško odpovedá nielen v slovenčine, ale aj v angličtine či v Braillovom písme.  Vďaka generálnemu partnerovi podujatia, Poštovej banke, pribalí aj milý rozprávkový darček. So správnou poštovou známkou je možné list či pohľadnicu poslať z ktorejkoľvek pošty alebo ich vhodiť do ľubovoľnej poštovej schránky. Aj v tomto roku budú na vybraných poštách bezplatne k dispozícii špeciálne vianočné pohľadnice – treba sa však poponáhľať, ich počet je limitovaný. 

zdroj: unsplash.com

V roku 2020 už Ježiško dostal takmer 400 listov, pričom prvý prišiel už 16. júla 2020. Prvý list zo zahraničia, konkrétne z Nemecka, prišiel 12. augusta 2020. Obsahom detských listov sú v prevažne zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by si chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, knihy, počítače a mobilné telefóny, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká. 

Hlavným cieľom projektu Vianočná pošta je šíriť radosť, dobré posolstvá, no predovšetkým podporiť tradície klasickej listovej korešpondencie. Na adresu „Ježiško 999 99“ prišlo od vzniku projektu už takmer 2 milióny pozdravov.

„Veľmi sa teším, že Slovenská pošta už dvadsiatydruhýkrát prináša tento krásny a unikátny projekt predznamenávajúci najkrajšie sviatky roka. Vianočná pošta sa stala už tradíciou a Ježiško z roka na rok dostáva čoraz viac listov plných krásnych myšlienok, prianí a pozdravov od detí. Tešíme sa na všetky listy, pohľadnice a kresby od detí. Ako každý rok, tak aj teraz vyberieme z množstva krásnej korešpondencie kresbu, ktorá bude námetom pre poštovú známku, ktorú budúci rok uvidí celý svet,“ povedal predseda predstavenstva Slovenskej pošty Martin Ľupták.

Spoločne s listami môžu deti posielať Ježiškovi kresby, tie však musia byť na samostatnom hárku papiera. Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Podrobné informácie o Vianočnej pošte pre Ježiška a o súťaži sú dostupné internetovej stránke www.vianocnaposta.sk

Najstaršou fanúšičkou, ktorá poslala Ježiškovi kresbu, je 97-ročná pani Anna z denného stacionára v Margecanoch. 

známka Vianočná pošta

 

Vydanie poštovej známky „Vianočná pošta 2020“

Hlavným motívom poštovej známky je kresba vianočnej ozdoby v podobe zvončeka od Soničky Drbúlovej zo Žiliny, ktorá je doplnená o zimné motívy snehuliaka, kométy a hviezd z kresby od Alexandry Patakyovej z Komárna. Motív „Zimnej krajiny“ na obálke FDC nakreslila Alexandra Potúčková zo Starej Turej. Predlohou vianočnej pečiatky FDC s vianočným stromčekom sa stala kresba Martina Galla z Dubnice nad Váhom.

Vianočná známka

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password