Jesenná Nitra vyráža dych

Jeseň nie je len málo obľúbené, sychravé ročné obdobie. Vie byť aj krásna – farebná, s kvetmi a sezónnou dekoráciou.

Slnka je síce pomenej, ani teplo veľmi nie je. Zato pohľad na jesennú Nitru lahodí oku. Mesto pod Zoborom je krásne v každom ročnom období, no pred zimou je jednoznačne najfarebnejšie. Jeseň jednoducho Nitre pristane.

Po krásne výhľady nemusíte chodiť ďaleko.

Len kúsok od rušného centra mesta nájdete zákutia, ktoré očaria. Možno sa vybrať ktorýmkoľvek smerom, narazíte na dych berúcu jesennú scenériu. Kalvária, park, rieka, Zobor, podhradie i samotný hrad – pre zlepšenie nálady stačí malá prechádzka. Odmenou vám bude čistý vzduch, zdravšie telo i pokojnejšia myseľ.

Zeleň v meste potrebuje údržbu aj na jeseň.

Aby sa Nitra zelenela v každom čase, pracovníci radnice doplnili na Mostnej ulici výsadbu krov na kruhovom objazde. Zdobí ho nový xerofitný záhon s astrami a okrasnými trávami, ktoré sú atraktívne aj počas neskorých jesenných mesiacov. „Okrem toho pribudla vo viacerých lokalitách výsadba sirôtok, ktoré dokážu kvitnúť pri nízkych zimných teplotách,“ uvádza mesto, ktorého ulice skrášľujú tiež mobilné nádoby s farebnými chryzantémami. Vidieť ich môžete na Mostnej ulici, Bernolákovej – neďaleko domu opatrovateľských služieb i pred mestským úradom.

Spomínate si na jarnú Nitru? Všetko sa zelenelo, kvitlo a voňalo. Aby mohlo byť mesto krásne aj o rok, niektoré práce je potrebné zabezpečiť v predstihu. Okrem bežnej jesennej údržby, ku ktorej patrí hrabanie popadaného lístia a zazimovanie ruží, pracovníci radnice vo viacerých lokalitách vysadili nezábudky. Tie obyvateľov kvetmi potešia práve v jarných mesiacoch.

Ak si chcete užiť jeseň v Nitre, zostáva vám ešte pár dní. Vyberte sa na prechádzku, pokochajte sa okolím a načerpajte energiu. Po jeseni príde chladná zima a tá taká prívetivá nebude.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password