Jesenná Galéria hudby prinesie diela svetových i domácich skladateľov

Na prvom koncerte sa predstaví zoskupenie VENI Ensemble.

To najkvalitnejšie profesionálne umenie v oblasti klasickej hudby ponúkne 17. ročník cyklus komorných koncertov Galéria hudby v Koncertnej sále Župného domu v Nitre.

Jesenná časť podujatia sa začne 28. septembra. „Na otváracom koncerte sa predstavia hudobníci z VENI Ensemble,“ uviedli organizátori.

Diela svetových i domácich skladateľov zaznejú v interpretácii úspešných hudobníkov, ktorí sa etablovali nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne.

V utorok 4. októbra Pro musica nostra Nitriensi zahrajú milostné piesne a moravské dvojspevy Antonína Dvořáka, štvrtok bude patriť zoskupeniu Baroque Goes Jazz Trio.

„Na 12. októbra je pripravené vystúpenie huslistu a violončelistu Milana Paľa a klaviristky Kataríny Paľovej. Záverečný koncert sa bude konať 26. októbra, predstaví sa na ňom klaviristka Kristína Smetanová,“ informovala Nitrianska galéria.

Galéria hudby je cyklus komorných koncertov zameraných na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období a súčasnej hudby.

„V roku 2022 chceme prezentovať významné diela zo sólovej i komornej hudby rôznych historických období a súčasnosti. Hlavným cieľom je podpora kvalitného koncertného umenia, ktoré sa môže významne rozvíjať v architektonicky i akusticky výnimočnom koncertnom priestore – Koncertnej sále Župného domu s klavírnym krídlom značky Steinway & Sons,“ pripomenula galéria.

Zdroj ilustračnej foto: VENI Ensemble

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password