Jednoznačné víťazstvo v Budapešti

Hokejisti Nitry si konečne pripísali prvé body z vonkajších zápasov a zastavili tak sériu prehier.

HK Nitra sa v piatok predstavila na ľade Zvolena. Dve tretiny sa hral pomerne vyrovnaný zápas a stav stretnutia sa držal na 0:0. O výsledku však rozhodla tretia tretina, kde sa Zvolenu podarilo presadiť spolu štyrikrát. Nitra si tak v piatok pripísala tretiu prehru za sebou a v Tipsport lige okupuje spodné priečky tabuľky. Všetkých nitrianskych fanúšikov určite potešil aspoň fakt, že pár hodín pred zápasom ohlásil klub návrat Samuela Bučeka. 20-ročnému Bučekovi, ktorý v minulom ročníku nastrieľal za Nitru 39 gólov a pripísal si k tomu 26 asistencií,  pôsobenie vo fínskom KooKoo príliš nevyšlo, keď v doterajšej sezóne naskočil iba do piatich zápasov. Rozhodol sa preto o návrat domov.

„Sme veľmi radi, že s k nám vracia vynikajúci mladý odchovanec nášho klubu. Veríme, že spoločne nadviažeme na minuloročnú úspešnú spoluprácu, ktorá znova pomôže Samovi i nášmu klubu. Svojím návratom do Nitry ukázal skutočné nitrianske srdce. Keďže si odchovancov veľmi vážime, takisto sme mu na naše podmienky ponúkli solídnu ponuku, faktom však je, že mal na stole aj iné ešte lukratívnejšie ponuky aj zo Slovenska. O to viac nás teší, že znova bude hráčom Nitry. Zmluva je podpísaná do konca sezóny,“ vyjadril sa Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra.

Zdroj: hockeynitra.com

Už s Bučekom v zostave nastúpila včera Nitra na ľade Budapešti. Bielo-modrí dominovali celý zápas a domácich rozstrieľali 0:7. Možno trochu ironicky si pri vysokom víťazstve Buček, ktorý sa hneď zaradil do prvého útoku, nepripísal ani bod. Do listiny strelcov sa však zapísali ďalší hráči Nitry. Po dva góly vstrelili Fominich a Čaládi, ďalšie góly postupne dali Morrison, Csányi a Blackwater. Nitra si tak v tohtoročnej sezóne Tipsport ligy pripísala prvé body zo zápasov na ľade súpera.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)