Jazdíš na bicykli? Pretekaj!

Novovznikajúci nitriansky cyklistický oddiel robí nábor. Máte aj vy doma malého Sagana?

Oddiel cyklistiky – Cyklo Team Nitra pozýva do svojich radov chlapcov a dievčatá vo veku od 10 rokov. Podmienky prijatia sú jednoduché – vhodný vek a záujem o rýchlostnú cyklistiku. Do tímu sa môžu po dohode prihlásiť aj staršie deti a teenageri do 18 rokov.

Cyklo Team Nitra otvára svoju prvú sezónu pod vedením cyklistického nadšenca a vášnivého zberateľa podpisových kariet cyklistov Juraja Kaplana.

So svojimi zverencami plánuje tréningy a účasť na súťaži Slovenský pohár v kategórii juniori. Deti sa môžu tešiť na jazdu po okruhu, cestný pretek, prípadne aj horský pretek. Prvá súťaž je naplánovaná už na 4. apríla v Trnave. Slovenský pohár zavíta aj do Nitry, a to 13. júna. Uskutoční sa tu prvá etapa pretekov. Druhá bude v obci Tajná, tretia etapa odštartuje v meste Vráble.

Nádejní nitrianski cyklisti sa môžu tešiť aj na Majstrovská SR pre deti a dorast. Tie sa budú konať v dňoch 11. – 12. júla 2020 v Žiari nad Hronom.

Ideálne je, aby budúci cyklisti mali svoj vlastný bicykel. Tím však postupne uzatvára dohody s rôznymi bicyklovými obchodmi, ktoré financovanie tohto koníčka môžu zjednodušiť.

Bližšie informácie o rozbiehajúcom sa cyklistickom oddiele poskytne tréner Juraj Kaplan na telefónnom čísle 0903 407 851.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password