Jarného behu Nitrou sa môžete zúčastniť v podstate kedykoľvek a kdekoľvek

Uskutočniť jarný beh s hromadnou účasťou bežcov v tomto období nie je možné. Univerzita Konštantína Filozofa sa preto rozhodla Jarný beh Nitrou (Slovenskom) zrealizovať v zmenenej podobe.

foto ilustračná (pixabay.com)

Bežci si môžu vybrať s dvoch termínov: v rozmedzí od 26. apríla do 2. mája 2021, alebo od 3. do 9. mája 2021. Pre prvý termín je potrebné prihlásiť sa do 25. apríla do polnoci, pre druhý termín do 1. mája do 00.00 hod.

Môžete si vybrať akúkoľvek rovinu, kde sa vám bude dobre bežať. Rovnako si môžete v stanovenom týždni vybrať čas.

V prvom termíne majú študentky UKF zabehnúť vzdialenosť 1,5 km a študenti 3 km. V druhom termíne študenty bežia vzdialenosť 6 km a študenti 10 km. „Úlohou účastníkov je počas daného týždňa zabehnúť organizátorom určenú vzdialenosť na ľubovoľnej trati, akú si zvolí, avšak prevýšenie nemôže byť nižšie ako nula,“ uvádzajú organizátori.

Po registrácii si zvolíte vlastnú trasu a vzdialenosť v kategórii. „Čas, ako aj vzdialenosť si bude pretekár merať sám prostredníctvom bežeckých hodiniek, alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Dôležité je, aby aplikácia/záznam z hodiniek bol schopný vygenerovať GPX súbor, ktorý následne na základe inštrukcií, ktoré pretekár obdrží mailom spolu s potvrdením registrácie, nahrá do nášho elektronického systému,“ dopĺňajú organizátori. Na jednotlivé týždne sa môžete registrovať online a vytlačiť si štartovné číslo, s ktorým budete bežať. Štartovné sa neplatí.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password