Jarný beh botanickou záhradou spojí príjemné s užitočným

Počas sprievodného programu návštevníci ochutnajú experimentálne pivo či iné potraviny. Spoznať bude možné aj zákutia botanickej záhrady.

foto ilustračná: pixabay.com

Či už beháte pravidelne alebo občasne, svižný pohyb na čerstvom jarnom vzduchu si môžete užiť už čoskoro na Jarnom behu okolo Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU).

Nepôjde však len o šport.

„Pozývame vás na športové podujatie spojené s grilovačkou, ochutnávkou piva z experimentálneho pivovaru, inovatívnych potravín a spoznávaním parku,“ informuje SPU.

Jarný beh sa bude konať 21. marca. Sprievodné podujatia začínajú už o 16. hodine, samotná športová časť o 18. hodine. Online registrácia účastníkov behu je otvorená do 20.3.

V rámci grilovačky absolventi predmetu Senzorika predstavia svoje recepty na grilované mäso a zeleninu. Návštevníci vo veku od 18 rokov dostanú možnosť ochutnať a vyjadriť svoj názor na experimentálne pivo s produkcie vedeckého centra AgroBioTech a porovnať ho s komerčným pivom. Konzumentský prieskum bude použitý na zlepšenie práce SPU.

Ochutnávať a hodnotiť sa budú aj experimentálne pekárenské produkty s obsahom proteínu hmyzu, jedlý gél zvyšujúci imunitu, nápoj plný antioxidantov vyprodukovaný z vedľajších produktov výroby kávy alebo aj upravený med.

Botanická záhrada (foto: NH)

„Spojte prechádzku po botanickej záhrade so zábavným kvízom pomocou, ktorého môžete objaviť mnoho zákutí a informácií o flóre a faune v našej Botanickej záhrade,“ uvádzajú organizátori.

Televízia Nitrička

Forgot Password