Podľa riaditeľa Jaguaru Land Rover je pravidelné testovanie správny krok. Sú pripravení pokračovať

S dobrovoľným testovaním začali v decembri, v prípade podpory štátu a samosprávy automobilka víta pokračovanie antigénového testovania.

foto: Jaguar Land Rover

„Toto testovanie je robené z dôvodu, aby sme znížili počet chorých ľudí, aby sme chránili životy a zdravie, a aby sme chránili aj produkciu v takýchto fabrikách,“ povedal premiér SR Igor Matovič na začiatku tlačovej besedy v areáli Jaguar Land Rover (JLR), ktoré patrí k najväčším zamestnávateľom v koronavírusom postihnutom nitrianskom regióne. Premiér tiež uviedol, že pretestovanie zamestnancov, nielen takého veľkého závodu ako je JLR, ale aj menších firiem, považuje za dôležité a efektívne. „Práve o tomto by to možno mohlo byť aj do budúcna, keď rôzne komunity, v tomto prípade fabrika alebo firma, zabezpečí testovanie pre svojich zamestnancov,“ uviedol Igor Matovič.

Automobilka začala s testovaním svojich zamestnancov a dodávateľov už 28. decembra 2020, včera 7. januára sa zapojila aj do 1. kola plošného testovania v Okrese Nitra.

V závode má byť pretestovaných cca 5000 ľudí, pričom skončiť má dnes neskoro večer.

Podľa Miroslavy Remenárovej, manažérky JLR pre firemné vzťahy, tu bolo zriadených 5 odberných miest, v rámci ktorých mohli zamestnanci absolvovať v presne určených časových harmonogramoch testovanie. Harmonogramy boli využité vzhľadom na snahu obmedziť sociálny kontakt medzi testovanými. Momentálne sa spracovávajú výsledky antigénového testovania, ktoré podľa Remenárovej dokazujú to, čo očakávali: „Počet prípadov je zatiaľ mimoriadne nízky“.

„Hneď od počiatku pandémie v roku 2020 sme začali prijímať také opatrenia, ktoré by mohli úspešne čeliť práve prebiehajúcej pandémie a v týchto opatreniach pokračujeme aj v tomto roku,“ uviedol generálny riaditeľ JLR Russell Leslie. Myšlienku pretestovať vlastných zamestnancov a zamestnancov dodávateľských firiem prijali už pred Vianocmi. Riaditeľ považuje za správne, že vzhľadom na situáciu sa uskutočnia aj ďalšie kolá testovania.

Okrem známej trojice opatrení: rúška, odstup, ruky v závode využili aj termo kamery. Časť zamestnancov pracuje na home office, zamestnanci dostávajú na email informácie o koronavíruse a zriadená bola aj špeciálna telefonická linka.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password