Jaguar spustil výrobu. Zamestnanci striedavo pracujú a sú doma

Nábeh výroby je postupný, závod v Nitre zatiaľ funguje v jednozmennom režime.

Výroba v nitrianskej automobilke bola prerušená od 20. marca, pracovali len tímy zabezpečujúce výrobu vozidla Land Rover Defender a tie, ktoré sa starali o nevyhnutné prevádzkové činnosti. Po obnovení prevádzky pokračuje výroba za prísnych opatrení na ochranu zdravia a bezpečnosti zamestnancov. „To, čo máme mimoriadne na zreteli, sú bezpečnostné opatrenia, ktoré sme spustili ešte pred prerušením prevádzky,“ povedal Russell Leslie, prevádzkový riaditeľ nitrianskeho závodu JLR.

Vo výrobných halách sú nainštalované špeciálne termokamery, zamestnanci pred návratom do práce vypĺňajú zdravotný dotazník.

Firma kladie dôraz na dodržiavanie bezpečnej sociálnej vzdialenosti, a to nie len v jedálňach, kde sú nainštalované priehľadné plastové oddeľovače medzi jednotlivými stolmi. „Zároveň je dohodnutá takáto sociálna vzdialenosť aj pri výrobe vozidiel,“ spresnila manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Na povinnosť dodržiavať dvojmetrovú vzdialenosť upozorňuje špeciálne značenie. Dezinfekciou pravidelne prechádzajú vonkajšie a vnútorné priestory aj priestory výrobných liniek. V platnosti ostáva  zákaz návštev i služobné cesty.

Na prekážke v práci od marca fungovalo takmer 3 300 zamestnancov automobilky. V pondelok väčšina z nich nastúpila na striedavú jednozmennú prevádzku. „Jaguar s nami komunikuje, toto veľmi oceňujeme. Spĺňa všetky vlastné požiadavky, ktoré sme nastolili, niektoré dokonca rozšíril,“  hovorí spokojný šéf odborov JLR.

O výrobných a ekonomických dopadoch je predčasné hovoriť. Prepúšťať by sa podľa riaditeľa nemalo.

„Prioritou je najbližšie týždne dostať náš závod opäť na nohy, všetko ale pôjde postupne,“ povedal riaditeľ Russell Leslie. Jaguar na začiatku júna plánuje otvoriť svoj prvý showroom na Slovensku, ponúkať chcú aj testovacie jazdy vozidiel.

Viac o aktuálnej situácii v nitrianskej automobilke prináša reportáž Dominiky Lörincovej.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password