Jaguar Land Rover predviedol novinku, ktorú bude vyrábať v Nitre

Britská automobilka Jaguar Land Rover predstavila nový model, ktorý sa bude vyrábať v závode v Priemyselnom parku Dolné Hony. Je ním nový Land Rover Defender, ktorý dopĺňa doterajšiu nitriansku výrobu modelu Land Rover Discovery.

Na nemeckom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom a v nitrianskom podniku Jaguar Land Rover predstavili svetu nový model britskej značky Land Rover Defender. So samotnou výrobou plánujú začať v najbližších týždňoch.

„Defender, ktorý budeme vyrábať má svoj domov tu v Nitre, to znamená že sa bude vyrábať v Nitre pre zákazníkov z celého sveta. Budeme ho vyvážať do približne 128 krajín,“ informoval prevádzkový riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia Russell Leslie.

Jaguar Land Rover otvoril svoj závod v Nitre v októbri 2018. V tom istom roku predal Jaguar Land Rover v 128 krajinách sveta takmer 600-tisíc vozidiel. Aktuálne v nitrianskej automobilke pracuje 2 600 zamestnancov. Slovenská pobočka britskej automobilky plánuje prijať ďalších ľudí, pričom pôjde o pozície výrobných operátorov pre prevádzky karosáreň, montáž, lakovňa a kvalita. Šancu na nové zamestnanie majú ľudia s nižšou aj vysokou kvalifikáciou.

„V letných mesiacoch prebiehala náborová kampaň. Počas nej sa nám podarilo prijať 400 ďalších nových zamestnancov,“ povedala hovorkyňa Jaguar Land Rover Slovensko Miroslava Remenárová.

Automobilka má onedlho dosiahnuť plný stav plánovej zamestnanosti (2 800 ľudí) potrebný na spustenie dvoch zmien.

Okrem nedávno predstaveného Land Rover Defender sa v Nitre už vyrába Land Rover Discovery. Spoločnosť plánuje vyrábať v nitrianskom závode 150-tisíc automobilov ročne. Výrobu sústreďuje v Spojenom kráľovstve a v ďalších závodoch v Číne, Brazílii, Indii, Rakúsku a na Slovensku.

Viac sa dozviete v našej reportáži.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password