Jaguar Land Rover podporil 12 projektov v kraji

2. ročník grantového programu pod názvom Zamestnanci Jaguar Land Rover pomáhajú, už pozná svojich víťazov.

Štvrtok 22.8.2019 NITRA. V automobilke Jaguar Land Rover slávnostne odovzdali ocenenia dvanástim výhercom grantového programu, do ktorého mali do 15. júla záujemcovia možnosť prihlasovať svoje projekty. Celkovou sumou 12.000 EUR tak podporili školy, obce a mimovládne združenia v Nitrianskom kraji. Nominantov na granty navrhli samotní zamestnanci automobilky.

„Bolo pre nás prirodzené vyhlásiť takýto typ grantového programu, pretože naši zamestnanci pochádzajú odtiaľto a sú súčasťou prostredia, v ktorom stojí náš závod, preto je to najlepší spôsob. Oni najlepšie poznajú miesto kde žijú, vedia prísť s návrhmi a hlavne nás vedia spojiť s tými, ktorí našu pomoc potrebujú,“ vyjadril sa pre Nitriansky hlásnik prevádzkový riaditeľ závodu Russell Leslie.

Medzi podporené projekty patria základné a materské školy, občianske združenia a obce, ale aj včelársky krúžok či miestny karate klub. Vďaka grantom tak vznikne ekozáhradka, napájadlá pre vtáky, či motýlia lúka. Podporia sa aj zvieratá v útulkoch, technická gramotnosť detí a inovatívne vzdelávacie metódy.

„Najväčší nárast záujmu sme však zaznamenali o tvorbu životného prostredia a biodiverzitu, na ktoré sa sústreďujeme aj tu u nás,“ informuje Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy.

Víťazmi tohtoročného grantového programu sa stali :

Základná škola Topoľčany (podpora interatívneho vzdelávania), Základná škola Škultétyho Nitra (enviromentálne vzdelávanie a biodiverzita), OZ Záhrada Šaľa (zavedenie inovatívnej vzdelávacej metódy), OZ Dražovské SLNIEČKO (vybudovanie EKO záhrady v materskej škole), OZ INŠPIRÁCIA Mojmírovce (knižničný detský fond), obec Nová Ves nad Žitavou (podpora voľnočasových aktivít), OZ Nitravia (zachovávanie historických tradícií), OZ Farbičky (rozvoj technickej gramotnosti), obec Nové Sady (zachovanie a šírenie kultúrnych tradícií), OZ Topoľčianske Packy (podpora a rozvoj útulku pre zvieratá), karate klub Torashiro (podpora voľnočasových aktivít), a Miestny odbor Matice Slovenskej v Lehote (uchovávanie historického dedičstva).

Dôvod, prečo sme to urobili, je jednoduchý. Je správne podporovať komunity, v ktorých žijeme a pôsobíme. Odtiaľ prichádzajú naši zamestnanci a ich deti a ako som mal dnes možnosť vidieť, veľmi veľa z podporených projektov sa zameriava práve na deti, na vzdelávanie a ich rozvoj do budúcnosti,“ dodal na záver Russell Leslie, ktorý výhercom odovzdal ocenenia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password