Jaguár aj jeho dodávateľ Syncreon zatvárajú svoje brány

Výroba má byť prerušená od soboty 21. marca 2020 až do odvolania.

Zatiaľ čo všetky spoločnosti Jaguar Land Rover v Británii zostávajú otvorené, jeden z najväčších zamestnávateľov od soboty obmedzí v Nitre svoju prevádzku. Stane sa tak po niekoľkodňovom tlaku odborov aj zamestnancov.

V snahe zamedziť ďalšiemu šírenie nákazy svoje brány spolu s JLR zatvorí aj jeho dodávateľ Syncreon.

„Spoločne so zástupcami odborových organizácií pôsobiacich v našom závode v Nitre sme vypracovali plán, pri ktorom sme zohľadňovali vyvážený prístup k ochrane zdravia zamestnancov, ako aj k ochrane nášho podnikania v lokálnom aj globálnom meradle. V stredu 18. marca oznámime zamestnancom spoločne so zástupcami odborov podrobnosti,“ povedala pre portál teraz.sk Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy.

Moderné Odbory Jaguar Land Rover Slovensko o novej situácií informovali v utorok večer na sociálnej sieti: „Chceli by sme poďakovať vedeniu závodu, že napriek situácii, ktorej JLR čelí, prevážila zodpovednosť za životy našich zamestnancov a rodín. Predseda Moderných Odborov JLR Peter Mrázik zdôrazňuje, že ako iniciátori prerušenia výroby očakávajú okamžité prerušenie práce aj v ostatných závodoch.

Zdroj: FB Moderné Odbory JLR SR

JLR je po Volkswagene a PSA už tretím veľkým zamestnávateľom, ktorý na čas zastavuje svoju výrobu.

Moderné Odbory spolupracujú aj so sesterskými organizáciami, ktoré pôsobia v prevádzkach Syncreon, Hanon, Schnelecke, Shaeffler a Eissman. Tie s výnimkou Syncreonu ostávajú zatiaľ otvorené.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password