Inšpektorát práce zisťuje podrobnosti nešťastného pádu 35-ročného muža v OC Mlyny

Poškodený v dôsledku pádu utrpel závažné poranenia, vrátane amputácie časti nohy.

Podľa hlavného inšpektora práce Milana Letka má Inšpektorát práce podozrenie z nelegálneho zamestnávania. Inštitúcia tiež zisťuje ďalšie okolnosti súvisiace s vyšetrovaním predmetného úrazu. Došlo k nemu nedávno v skorých ranných hodinách pri príprave vianočnej výzdoby v Obchodnom centre Mlyny.

Podľa dostupných informácií sa 35-ročný muž o 4.00 hodine ráno zúčastňoval na montáži vianočných gúľ, ktoré sú súčasťou výzdoby.

„Z doposiaľ nezistených príčin došlo k jeho pádu z 3. poschodia približne z výšky 20 metrov. Pri páde zavadil o sklenené zábradlie a prišlo k amputácii nohy od kolena nižšie,“ objasnil incident Milan Letko. Hovorkyňa nitrianskej fakultnej nemocnice Tatiana Kubinec sa pre TV Markíza vyjadrila, že muž bol do nemocnice privezený s viacerými vážnymi poraneniami. Hospitalizovali ho na klinike anestéziológie a intezívnej medicíny, jeho stav je stabilizovaný. Muž sa krátko pred nešťastnou udalosťou nachádzal v popruhoch pod strechou centra, kde pripínal približne 20-kilogramové ozdobné gule.

Rozsah a miera zavinenia sú v štádiu vyšetrovania.

„Úraz sa stal zamestnancovi spoločnosti usadenej v Českej republike. Inšpektorát práce Nitra v prípade zistenia nedostatkov uloží  pokutu až do výšky 200 000 eur,“ dodal hlavný inšpektor práce.

zdroj foto: Inšpektorát práce Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password