Ikonický nápis „agrokomplex“ sa sťahuje

Konštrukciu pri križovatke ulíc Trieda Andreja Hlinku a Akademická po dlhých rokoch musia premiestniť.

foto: Róbet Mikulášik

Pozorný obyvateľ si nedávno všimol popri nápise nezvyčajnú vec. Podľa Róberta Mikulášika, splnomocneného zástupcu vlastníkov bytov a nebytových priestorov na Nábreží Mládeže, nápis vyzeral akoby sa ho niekto chystal z miesta odstrániť. Upozornil na to aj vo facebookovej skupine Chrenová.

Mnohí si miesto bez ikonického nápisu nevedia predstaviť.

Dokazujú to aj početné komentáre pod spomínaným príspevok s nostalgickým nádychom starých čias. „Tento nápis sa už pradávno stal jedným zo symbolov Chrenovej,“ píše Róbert Mikulášik. Spomienky, reklama pre mesto, história Nitry… Aj takto obyvatelia vnímajú konštrukciu, ktorú podľa vyjadrenia agrokomplexu aj primátora Mareka Hattasa skutočne premiestnia.

foto: Róbert Mikulášik

Nenachádza sa na majetku mesta Nitry.

„Nápis Agrokomplex sa rozhodol demontovať nový riaditeľ po tom, čo sa nedohodol s majiteľmi pozemku pod týmto nápisom, pričom jeden z vlastníkov požadoval dokonca okamžité odstránenie,“ vyjadril sa na sociálnej sieti primátor, pričom dodal, že s riaditeľom riešili naposledy aj nové umiestnenie konštrukcie. Jeden z variantov bolo umiestniť ju pred hlavným vstupom, alebo v areáli. „Nie je teda pravda, že by mesto vydalo rozhodnutie na jeho odstránenie a pevne verím, že nápis dostane miesto, ktoré si zaslúži,“ dodal primátor.

Konštrukcia vznikla ešte v roku 1974 ako súčasť architektonického riešenia výstaviska.

historická foto (zdroj: agrokomplex)

Premiestnenie už potvrdilo aj národné výstavisko: „Po dohode s vlastníkmi pozemkov pod nápisom AGROKOMPLEX sme rozhodli o jeho premiestnení na vhodné miesto v areáli výstaviska. Vzhľadom na jeho historickú hodnotu bude nápis zachovaný. Po osadení na nové miesto budeme verejnosť informovať,“ uviedol Róbert Kanás, riaditeľ agrokomplexu NÁRODNÉHO VÝSTAVISKA, š. p.

Premiestnenie má v prípade priaznivého počasia prebiehať už 26. októbra 2020.

Historický nápis bol na križovatke ulíc Lomonosova (dnes Trieda Andreja Hlinku) a Ulica Májového povstania českého ľudu (dnes Akademická) osadený v roku 1980. Pôvodne obsahoval aj klas, ktorý je znova súčasťou loga od roku 2017.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password