Igora Kršiaka, kandidáta na primátora Nitry, podporí aj hnutie Sme rodina

Podporu mu okrem Sme rodina vyjadrili aj iné politické strany, medzi nimi aj HLAS-SD, Dobrá voľba a Umiernení.

„Chceli by sme za hnutie Sme rodina vyjadriť podporu kandidátovi na primátora mesta Nitry pánovi Kršiakovi. Sme presvedčení, že v týchto ťažkých časoch musia uchopiť riadenie miest profesionáli a ľudia, ktorí sú schopní spájať a nerozdeľovať spoločnosť,“ povedal Boris Kollár, predseda hnutia.

Igor Kršiak pôsobí v samospráve už viac ako dvadsať rokov. Kandiduje ako občiansky kandidát, nie je členom žiadnej politickej strany.

„Nesmierne si vážim, že mi bola daná podpora od ďalšej silnej strany, že sa stotožnili s mojou víziou toho, ako má fungovať mesto, ako sa má žiť jeho obyvateľom a ja týmto preberám aj záväzok, že sa budem čo najviac snažiť Nitru posunúť vpred,“ uviedol Kršiak.

Igor Kršiak v kampani zdôrazňuje potrebu spájania sa.

V meste podľa neho žijú bok po boku ľudia s rôznymi politickými preferenciami, tie však pre dobré fungovanie v meste nie sú podstatné. Dôležitejšia je schopnosť dohodnúť sa a prinášať kvalitné rozhodnutie pre obyvateľov mesta.

„Rokujem aj s ďalšími stranami, pretože vnímam, že primátor musí mať schopnosť vytvárať partnerstvá, nie prehlbovať spory. Preto sú naším cieľom tak obyvatelia, ako aj podnikatelia. Všetci tvoria mesto a majú význam pre jeho fungovanie, preto aj môj program bude dobrý pre ľudí, ale silný aj pre podporu podnikateľského prostredia. Vážim si kresťanské, konzervatívne, ale aj liberálne hodnoty a určite budem komunikovať s politickými stranami, ktoré tieto hodnoty zastupujú. Všetci títo ľudia sú predsa Nitrančania a našim spoločným cieľom je rozvoj mesta.” vyjadril sa Kršiak.

Kršiak do volieb predstaví aj 31 kandidátov na poslancov, ktorí sa združujú pod hlavičkou Správna partia pre Fungujúcu Nitru.

Podporné slová mu vyjadrila aj Eva Hudecová, poslankyňa NR SR: „Žijem spolu s vami v meste Nitra a dobre viem, čo naše mesto potrebuje. Nedostatky však nestačí len pomenovať, ale treba aj vedieť ako ich odstrániť. Už nemáme čas na experimenty, potrebujeme skúsených a schopných ľudí vo vedení nášho mesta. A preto som rada, že hnutie Sme rodina v komunálnych voľbách podporuje práve takého človeka a tým je Igor Kršiak.“

Televízia Nitrička

Forgot Password