Igora Kršiaka, kandidáta na post primátora Nitry, podporuje Pellegriniho HLAS

Strana HLAS na dnešnej tlačovej besede v Nitre oficiálne oznámila, že v nadchádzajúcich komunálnych voľbách podporuje kandidáta na post primátora Nitry Igora Kršiaka.

zdroj: FB HLAS – sociálna demokracia

Primátorský kandidát na besede predostrel dve hlavné myšlienky týkajúce sa jeho kandidatúry. Jednou je snaha vrátiť „jednoduchú kvalitu do života“ v Nitre a vrátiť obyvateľom dôveru v inštitúciu, ktorou mesto je. Spomenul, že v Nitre stále nie je doriešené parkovanie, pešia zóna, práca s deťmi z hľadiska pohybu, práca so seniormi, s komunitami či podnikateľmi. Druhou myšlienkou je vízia priniesť také nápady, ktoré možno nepocítia hneď súčasníci, ale možno až budúce generácie.

„Éra nezávislých kandidátov alebo nezávislých politikov, ktorí sa profilovali dlhé roky, bola vážnym spôsobom pošpinená,“ uviedol Kršiak. Časť z nich sa podľa jeho slov neskôr stala závislými na istej strane alebo ideológii, preto začal hľadať partnerstvá na politickej scéne.

Predseda strany HLAS – SD Peter Pellegrini súhlasí, že nezávislí kandidáti neexistujú. Dodal tiež, že dúfa v pripojenie ďalších organizácií, ktoré Igora Kršiaka v kandidatúre podporia. Samotný kandidát uviedol, že rokuje o podpore aj s inými stranami.

Strana HLAS podľa Pellegriniho už od svojho začiatku deklarovala, že chce byť stranou, ktorá nesedí iba v Bratislave, ale pôsobí aj v regiónoch. Pellegrini pri slovách o rozvoji mesta spomenul veľkú investíciu v podobe príchodu automobilky. Hoci sa podľa neho mnohí obávalí, ako to zmení dopravu a čo táto investícia Nitre prinesie. „Myslím si, že Nitrančania, ako ľudia to zvládli. Že aj s pomocou Vlády SR sa tu píše jeden úspešný príbeh úspešnej najmodernejšej automobilky v regióne, ktorá dáva prácu desaťtisícom ľudí v celom okolí,“ vyslovil názor predseda strany.

Pellegrini na besede kritizoval nielen súčasného nitrianskeho primátora Mareka Hattasa, ale aj bývalého premiéra Igora Matoviča a súčasného premiéra Eduarda Hegera.

Predseda HLASU uviedol, že aj v Nitre sa vraj naplno prejavil syndróm z minulých komunálnych volieb, kedy sa do vedenia mesta dostal človek bez predchádzajúcich skúseností z odvetvia a s minulosťou aktivistu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password