“I will survive”

Alebo ak chcete “Ja prežijem”. Žiaci Spojenej školy na Slančíkovej si pripravili divadelné predstavenie venované tématike vďakyvzdania.

Študenti si naštudovali históriu dňa vďakyvzdania a vytvorili scenár hry. Absolvovali dlhé hodiny učenia a skúšania, opakovania zle zahraných scén, vytvárania kostýmov a kulís.
Okrem toho, že sa priučili hereckému umeniu a angličtine, museli vyjsť z komfortnej zóny.

Divadelné predstavenie divákom priblížilo príbeh Pilgrim Fathers (Otcovia pútnici). Boli to prví Anglickí osadníci, ktorí založili v roku 1620 kolóniu v Messachusetts. Išlo o prvé trvalé európske osídlenie v USA. Zaujímavosťou bolo, že celý príbeh rozprávala postava morky, ktorá ako jediná rozprávala po slovensky. Zvyšok predstavenia bol v angličtine. Jednotlivé divadelné scény boli doplnené o piesne, ktoré zahrala študentská kapela. Zazneli hity ako The show must go on od skupiny Queen alebo Yesterday od Beatles. Hudobný repertoár bol skutočne bohatý.

Predstavenie slúžilo ako vyúkový program, ktorý je súčasťou maturitnej témy z anglického jazyka. Žiaci odohrali predstavenie trikrát, dvakrát pre ostatných študentov a raz pre rodičov a iných hostí.

Na záver programu študenti Hotelovej akadémie pripravili hosťom slávnostný rout. Ochutnávku dobrôt, ktoré sú typické pre Deň vďakyvzdania.

„Za pomerne krátky čas sme sa naučili hlasno hovoriť, dôrazne artikulovať a vhodne používať gestá, aj tie nevhodné, aby si to učitelia nevšimli. Prostredníctvom predstavenia sme sa naučili cítiť zodpovednosť za svoju prácu a jej výsledok, ” hovorí študentka, ktorá si zahrala v predstavení.

„Ako amatérske divadlo to bolo fajn, trochu sa mi nepáčilo nazvučenie, ale to sú maličké detaily. Inak skvelé a zábavné. Človek sa zabavil. Hlas speváčky by som zaradil do bondoviek, Dokonale si ju tam viem predstaviť, “ vyjadril svoj názor divák Michal.

„Hlas speváčky, to bolo niečo nebeské. Divadlo bolo veľmi pekne nacvičené, páčilo sa mi to, s tým, že boli tam resty. Samozrejme, sme Slováci, nemáme takú angličtinu akú majú Angličania. Ten spev tomu dodal také grády, že celé vystúpenie nabralo na úplne iných obrátkach,” prezrádza na záver divák Andrej.

Televízia Nitrička

Forgot Password