Mesto v Nitrianskom kraji má nové Žihadielko

K Žihadielkam, detským ihriskám, ktoré vznikajú najmä z iniciatívy spoločnosti Lidl, pribudol nový priestor pre Vaše ratolesti.

Vďaka spoločnosti Lidl v slovenských mestách vznikajú nové detské ihriská. Jedno z nich bolo nedávno otvorené aj v Hurbanove. Kľúč od ihriska odovzdala primátorovi Petrovi Závodskému zástupkyňa spoločnosti Lidl Jana Klačeková.

Nové ihrisko sa nachádza na križovatke Kollárovej a Pribetskej ulice v parku Hliník.

Po slávnostnom otvorení nasledoval program pre deti a rodiny. Malých návštevníkov ihriska vzdelala ekoprednáška Jakuba Vríčana „Matka Zem = svet našich detí“ a zabavili ich divadielka „Ako udržať poriadok v lese“ a „Život čistotného mravčeka“. Na otvorenie Žihadielka sa prišla pozrieť aj samotná včielka Maja, maskot projektu. Deti potešila i návšteva Trpaslíkov z RTVS, súťaže a tvorivé dielničky.

„Moderných a bezpečných detských ihrísk v slovenských mestách nie je dosť. Detské lekári i psychológovia upozorňujú, aké je dôležité, aby deti odmala trávili voľný čas aktívne. Preto sme sa rozhodli pomôcť pri budovaní najmodernejších ihrísk, ktoré deťom ponúknu aktívny pohyb zábavnou formou,“ vyjadrila sa spoločnosť Lidl.

V rokoch 2016 až 2018 vzniklo na Slovensku už 30 ihrísk Žihadielok. Ihriská spája animovaná postava včielky Maji a jej kamarátov. Rozprávkový motív je súčasťou herných prvkov ihriska určeného pre deti od 2 do 12 rokov. Priestor ihriska ponúka hojdačky, kolotoč, domček aj pieskovisko. Pre odvážnejších je tu množstvo lezeckých výziev a pre rodičov dostatok lavičiek, z ktorých môžu dávať pozor na malých návštevníkov.

Zdroj foto: facebook spoločnosti Lidl Slovensko

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password