Hurá! Prázdniny sú tu

Tradičná séria jarných prázdnin začína. Ako prví si užijú voľno žiaci na západnom Slovensku.

Jar síce oficiálne ešte nezačala, no jarné prázdniny našich detí už áno. V prvý týždeň si oddýchnu žiaci Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Prázdniny v Nitre oficiálne začali v pondelok 17. februára a potrvajú až do piatka 21. februára. Školské vyučovanie sa opäť začne v pondelok 24. februára.

Je zvykom, že jarné prázdniny ako jediné trávia žiaci Slovenka v rozdielnych termínoch. Tie sa každoročne obmieňajú. Posledný februároví týždeň pripadnú jarné prázdniny na Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj. Prvý marcový týždeň si užijú voľno žiaci Košického a Prešovského kraja.

Ministerstvo školstva je povinné zverejňovať termíny školských prázdnin na tri po sebe nasledujúce školské roky. Po jarnom voľne čakajú študentov od 9. apríla do 14. apríla veľkonočné prázdniny. Najviac očakávané a najdlhšie voľno čaká deti už tradične v lete. Prázdninovať odštartujú 1. júla, vyučovanie bude opäť prebiehať až o dva mesiace neskôr, a to 2. septembra.

Na začiatok školských prázdnin upozorňuje obyvateľov aj mesto Nitra. V tejto súvislosti pripomína najmä zmeny príchodov a odchodov autobusov.

„Na zastávkových výveskách platia tento týždeň odchody autobusov, ktoré sú uvedené v strednom stĺpci. Od 24. februára budú opäť všetky linky premávať bez obmedzení,“ informuje mesto. V prípade nejasností môžu cestujúci zavolať na zákaznícku infolinku, ktorá je verejnosti k dispozícií od pondelka do nedele.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password