Hudbu Vaša Patejdla sme roky počúvali aj na divadelnom javisku v Nitre

Okrem známych hitov, ktoré poznáme z rádia a filmov sme si umeleckú tvorbu Vaša Patejdla mohli vypočuť aj v známych muzikáloch Adam Šangala a Tisícročná včela.

Foto: archív TV Nitrička

Smutnú správu o smrti speváka, hudobníka a skladateľa Vaša Patejdla dnes na sociálne sieti kapela Elán, ktorej bol roky súčasťou: „S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že dnes 19. augusta 2023 v nočných hodinách nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán VAŠO PATEJDL“.

Hudobne sa podieľal aj na tvorbe muzikálov Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre

Okrem známych hitov, ktoré poznáme z rádia a filmov sme si umeleckú tvorbu Vaša Patejdla mohli vypočuť aj v známych muzikáloch Adam Šangala a Tisícročná včela.

Muzikál Adam Šangala v réžii Jozefa Bednárika bol na javisku nitrianskeho divadla uvedený v novembri 2003 a hrával sa do roku 2013. „Dodnes si pamätám množstvo prekrásnych melódií, ktoré sa už teraz stali hitmi. Od koho iného by mohli byť, ak nie od toho najpovolanejšieho – Vaša Patejdla,“ dočítate sa o muzikáli v archíve repertoáru DAB.

Autorsky stál aj za hudbou k muzikálu o rodine Pichandovcov. Tisícročnú včelu režiséra Svetozára Sprušanského si diváci v Nitre prvý raz pozreli v novembri 2013. Divadlo obľúbený muzikál na dosky so sčasti zmeneným hereckým obsadením vrátilo v septembri 2019, derniéra sa konalo o rok neskôr.

Televízia Nitrička

Forgot Password