Hokejový výstup na Zobor a formovanie kádra na budúcu sezónu

HK Nitra poskytla novinky ohľadom kádra pre ďalšiu sezónu. Okrem toho pozýva všetkých fanúšikov na svoj tradičný výstup na Zobor.

V spojení so svojou letnou prípravou organizuje HK Nitra aj tento rok podujatie s názvom Hokejový Zobor. Tréneri a vedenie klubu spolu s hráčmi vystúpia v sobotu 8. júna na zoborskú Pyramídu, zraz je o 9.00 hodine pred penziónom ARTin. Vítaní sú všetci hokejoví nadšenci a fanúšikovia.

„Je to už piaty ročník výstupu na Zobor, ktorého sa zúčastnia všetci hráči a predstavitelia klubu. Pozvaná je samozrejme aj široká verejnosť. Hore pri pyramíde sa robí spoločná fotografia a po zostupe bude na všetkých účastníkov čakať guláš. Nechajme sa prekvapiť, čo si tento rok vymyslí maskot Corgi, jeden rok tam vyšiel na konskom povoze,“ povedal o akcii prezident klubu, Miroslav Kováčik.

Klub dnes vydal aj informáciu o podpísaných zmluvách pre budúcu sezónu.

„Našim fantastickým fanúšikom sme chceli dopriať trochu odpočinku od klubového hokeja, keďže sa na Slovensku konali MS. Počas tohto obdobia sme však intenzívne pracovali na zabezpečovaní budúcej sezóny a takisto na tvorbe hráčskeho kádra. Ekonomicky bude káder nastavený plus-mínus rovnako ako naše tímy v predošlých sezónach. Filozofia nášho klubu sa nemení, chceme hrať atraktívny ofenzívny hokej a dať popritom priestor perspektívnym mladým hráčom, z ktorých môžu vyrásť reprezentanti,“ doplnil Kováčik.

Zoznam hráčov so zmluvami k 1.6.2019:
Brankár: Juraj Šimboch
Obrancovia: Branislav Mezei, Mitch Versteeg, Miroslav Pupák, Matúš Rais, Adrián Sloboda, Karol Korím, Samuel Rácz, Juraj Štefanka
Útočníci: Judd Blackwater, Eduard Šimun, Lukáš Hrušík, Erik Čaládi, Ľubomír Fetkovič, Jakub Minárik, Alexander Hvizdoš, Juraj Šiška, Daniil Fominykh, Denis Pätoprstý, Andrej Kollár

Prezident klubu zároveň dodal, že so všetkými zahraničnými hráčmi z minulej sezóny je vedenie v kontakte. O ich budúcnosti sa rozhodne v najbližšej dobe.

Daniel Mičík

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password