Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky začali s prípravou na sezónu

Prípravu na sezónu 2023/2024 začali hokejisti Nových Zámkov bez Austina Farleyho.

Americký útočník má pred sebou tretí ročník v novozámockom drese a k tímu sa pripojí počas druhého augustového týždňa. Zverenci novej trénerskej dvojice Erik Čaládi, Ľubomír Hurtaj absolvujú úvod spoločnej prípravy na „suchu,“ prvý tréning na ľade by mali absolvovať v piatok 4. augusta.

„Máme veľa hráčov, viacerí z nich sú na skúške a potrebujeme ich vidieť. Preto budeme zatiaľ trénovať v skupinách a niektoré dni aj dvojfázovo. Budúci týždeň nás čakajú dva zápasy v priebehu dvoch dní, v ktorých budeme mať možnosť vyskúšať si všetkých hráčov. Po treťom prípravnom zápase by sme už s trénerským tímom chceli mať jasno v tom, kto tu zostane, aby sme mohli nabehnúť do normálnych tréningových cyklov a zamerali sa na jednotlivé útoky, obranné dvojice či špeciálne formácie,“ uviedol tréner Ľubomír Hurtaj pre klubovú stránku

Novozámčania obsadili v základnej časti uplynulej sezóny 6. miesto a vybojovali si priamy postup do štvrťfinále.

V ňom nestačili na HKM Zvolen, ktorému podľahli 1:4 na zápasy. Po sezóne nastala zmena na trénerskom poste, z ktorého po 2,5 roku odišiel maďarský kormidelník Gergely Majoross.

Nahradil ho jeho asistent Čaládi s Hurtajom.

K niekoľkým zmenám došlo aj v hráčskom kádri, no väčšina opôr sa dohodla na pokračovaní spolupráce.

Televízia Nitrička

Forgot Password