Hokejisti bez trénera, futbalisti bez kapitána

Zdá sa, že nový rok 2020 sa pre nitriansky šport nezačína práve veselo.

Nitra má v rámci športu rozhodne plno noviniek. Náš futbalový klub prevzali majitelia z Ukrajiny (príspevok nájdete tu), hokejisti odvolali trénera HK Nitra Mariána Bažányho (článok nájdete tu) a pred pár dnami ohlásil kapitán FC Nitra ukončenie svojej profesionálnej kariéry.

Reč je o odchovancovi klubu Milošovi „Kukovi“ Šimončičovi, ktorému k 31. 12. 2019 vypršala profesionálna zmluva. „Rozhodnutie z mojej strany nebolo jednoduché. Po rozhovore s rodinou som sa rozhodol nepokračovať v kariére profesionálneho futbalistu a venovať svoj čas rodine. Samozrejme, šport, ale hlavne futbal, mám v krvi, tak sa ho nevzdám úplne a zahrám si, ak ma bude niekto chcieť, aspoň na amatérskej úrovni. Chcem sa poďakovať  klubu za príležitosť vyrastať v jednej z najlepších akadémií na Slovensku a byť súčasťou FC Nitra, fanúšikom, rodine, priateľom.“ vysvetľuje svoje rozhodnutie Šimončič.

nové vedenie FC Nitra

Dnes už bývalý kapitán odohral celkovo 23 353 minút riadneho času v súťažných zápasoch, nastúpil v 288 stretnutiach a nastrieľal 30 gólov. Celkovo si vyslúžil 55 žltých kariet a získal aj nepopulárnu červenú kartu.

„Miloš bude naďalej pôsobiť v štruktúrach klubu a prezradíme, že jeho futbalové kroky povedú do obce Veľký Lapáš. Ďakujeme za radosť ktorú si nám priniesol a prajeme veľa šťastia,“ odkazuje FC Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password