Hokej a futbal, ťahúni nitrianskeho športu, hlásia svoje novinky

Nitrianski hokejisti zostavujú nový káder, na rozdiel od futbalistov, ktorí zmenili „len“ trénera a čoskoro aj majiteľa.

Tipsport liga 2020/2021 bude pre HK Nitra zaujímavá, Corgoňov čakajú zmeny v kádri, tie potvrdil samotný prezident HK Nitra Miroslav Kováčik. Kto nový do tímu pribudne však ešte prezrádzať nechce, stále prebiehajú rokovania. Rovnako neznáme zostáva aj meno hlavného trénera. „Niektoré zmluvy majú chlapci z minulej sezóny, tie sme zverejňovali. Káder sa každoročne obmení či viac alebo menej. Tento rok sa tomu takisto nevyhneme, v klube boli nejaké odchody, ale budú aj príchody. Ja pevne verím tomu, že mužstvo bude kvalitné a konkurencie schopné.“

Na otázku, kedy sa mužstvo znova postaví na ľadovú plochu nitrianskej arény, odpovedá s prehľadom presne: „Začiatok ligy bude 2. októbra. Prípravu sme naplánovali tak, že 3. augusta bude spoločný zraz celého tímu, po týždni by sme chceli vykorčuľovať na ľad,“ Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra.

Zmeny v športe sú nevyhnutné, svoje o tom vie aj futbalový klub FC Nitra. Ten vystriedal už v poradí 4. trénera za sezónu. Miroslava Nemca tak nahradil staro-nový tréner Ivan Galát.

„Od nového trénera očakávame to, že bude vzpruhou, ktorá naštartuje mužstvo,“ prezrádza Jozef Chudý, PR manažér FC Nitra.

Okrem novej posily v realizačnom tíme by sme sa onedlho mali dozvedieť aj meno nového majiteľa klubu, hráčska zostava zostáva bez zmien. „Čo sa týka kádra, ten zostáva nezmenený. Veľa hráčom končila zmluva k 30. júnu, no kompletne všetci chalani podpísali dohody o predĺžení, aby s nami mohli dokončiť sezónu a zachrániť Fortunaligu pre Nitru,“ dodáva Jozef Chudý.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password