Hliadka našla 7 kubíkov nelegálneho odpadu

V Dolných Krškanoch vznikla nelegálna skládka. Vyfrézovaného asfaltu bolo až sedem metrov kubických.

„V popoludňajších hodinách mestskí policajti počas hliadkovania zistili v mestskej časti Dolné Krškany na ulici Bita nelegálnu skládku odpadu – vyfrézovaného asfaltu väčšieho rozsahu, približne sedem metrov kubických,“ informuje mestská polícia v Nitre.

Spočiatku polícia pôvodcu odpadu nevedela identifikovať. Na mieste totiž nezostali žiadne stopy, ktoré by ich k páchateľovi priviedli. Hliadka však nezaháľala a premiestnila sa do záhradkárskej oblasti. Vďaka rozhovorom s miestnymi občanmi sa im podarilo prípad objasniť a zistiť totožnosť podozrivého.

„S podozrivým sa skontaktovali v mieste jeho trvalého bydliska, kde muž uviedol, že je vodič traktora neďalekého poľnohospodárskeho družstva a skládku vytvoril na príkaz svojho priameho nadriadeného,“ dopĺňa polícia.

zdroj: unsplash.com

Policajná hliadka následne vyhľadala aj jeho. Tridsaťtriročný agromechanik z Mojmíroviec priznal, že povolenie na uloženie vyhodeného odpadu nemá. No vyjadril ochotu, že v danej veci bude okamžite konať. Na základe policajnej výzvy mal skládku do druhého dňa legálnym spôsobom odstrániť a miesto dať do pôvodného stavu.

„V nasledujúci deň príslušníci mestskej polície miesto skontrolovali, za ich prítomnosti agromechanik poľnohospodárskeho družstva pomocou mechanizmov odpad z miesta odstránil,“ uzatvára Mestská polícia Nitra.

Televízia Nitrička

Forgot Password