Hlavná pošta v Nitre od dnes funguje na novej adrese

Očakávania sa stávajú realitou. Hlavná pošta v Nitre sa otvára v zrekonštruovaných priestoroch, klienti budú od dnes vybavovaní na Fraňa Mojtu 18.

Počas sťahovania pošty bola hlavná prevádzka dočasne zatvorená. Pošta Nitra 1 otvára 2. mája 2022. Otváracie hodiny budú v tento deň od 10. do 19. hodiny. Od pondelka do piatku bude pobočka štandardne otvorená od 7.00 do 19.00 hod. a v sobotu od 9.00 do 11.00 hod. Služby sa od dnes nachádzajú v bývalých nitrianskych tlačiarňach veľa budovy Mediahausu, respektíve vedľa Krajskej knižnice Karola Kmeťka.

Pôvodná budova hlavnej pošty – bývalý telegrafný a poštový úrad patrí síce v Nitre k národným kultúrnym pamiatkam, no pre poštové služby a klientov bola dlhodobo nevyhovujúca. Ešte v roku 2019 sa hovorilo o možnej rekonštrukcii budovy z 30. rokov 20. storočia. „Vzhľadom na negatívny hospodársky výsledok Slovenskej pošty za rok 2018 a nevyhnutnosť ozdravenia hospodárenia spoločnosti počítame s rekonštrukciami iba v nevyhnutnom rozsahu. Rekonštrukcia hlavnej pošty v Nitre nebola zaradená do investičného plánu pre rok 2019,“ informovala nás vtedy Eva Rovenská, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Druhou možnosťou bolo presťahovanie do iných priestorov. Hlavná pošta bola napokon predaná v roku 2021 a služby bude poskytovať vo vynovených priestoroch.

Vybudovali sa nové priečky, vymenili okná, upravila sa fasáda budovy. Okrem stavebných úprav bolo treba nainštalovať nové priehradkové pracoviská. Dodávky stavebného materiálu a stavebných výrobkov vplyvom koronakrízy trvali dlhšie. Avizovaný termín presťahovania, teda prvý polroku roku 2022, sa podarilo splniť.

foto: nh

Televízia Nitrička

Forgot Password