Hlasovanie za projekty v Klube darcov 2021 je spustené a potrvá do 12. novembra

O grant sa uchádza osem projektov a o tom, ktoré z projektov postúpia do finále, napokon rozhodnú členovia klubu v druhom kole.

Osem verejnoprospešných projektov sa tento rok uchádza o granty z Klubu darcov, ktorý funguje pri Nitrianskej komunitnej nadácii (NKN).

Cieľom programu je podpora inovatívnych a netradičných aktivít a taktiež o zlepšenie kvality života v nitrianskom kraji rozvojom filantropie a dobrovoľníctva.

O grant v maximálnej výške 1000 eur sa uchádza organizácia Effeta s projektom Rozhýbme deťom ústočká, ktorá poskytuje podporu, poradenstvo a služby pre deti, ktoré majú zdravotný hendikep. „Prostredníctvom projektu sa chceme zamerať na podporu a rozvoj motoriky u týchto detí. Zriadením motorickej miestnosti, hravým pohybom a s použitím vizuálne zaujímavých pomôcok u detí podporia rozrozprávanie a korekcie reči,“ uvádza organizácia.

Základná škola Novozámocká ponúka projekt V zdravom tele, zdravý vzduch. Cieľom projektu je dosiahnuť čistejší vzduch v triedach a nakúpiť čističe vzduchu.

O podporu z Klubu darcov sa uchádzajú aj organizátori dobro.trhu, na ktorom sa predstavia rôzne neziskové organizácie. Rodičovské združenie pri Materskej škole Alexyho žiada grant na projekt Učiaca záhrada, kde autori projektu naplánovali pre deti zážitkové aktivity na školskom dvore. „Sadenie rastlín do vyvýšených záhonov, vytvorenie bylinkovej špirály, starostlivosť o rastliny či vytvorenie motýlej záhrady by malo napomôcť deťom prakticky spoznávať prírodu,“ informuje združenie.

Pomoc žiadajú aj dobrovoľníci, ktorí chcú grant využiť na zorganizovanie otváracieho dňa beachvolejbalovej sezóny. Projekt Rodina hravo a spolu ponúka zasa Centrum pre rodinu Nitra. O grant žiada aj Základná škola Fatranská, ktorá ho chce využiť na skrášlenie a vylepšenie svojho školského areálu.

Dobrovoľníci z organizácie George Science chcú financie použiť na organizovanie vedeckých worskhopov, ktoré pomôžu so vzdelávaním detí v rodinách v núdzi.

Televízia Nitrička

Forgot Password