Únia nevidiacich a slabozrakých hľadá dobrovoľníkov

Únia v Nitre pripravuje športový deň so zábavnými disciplínami. Dobrovoľníci môžu pomôcť s administratívou aj fyzickou prácou.

V Nitre sa bude konať Memoriál Zlatky Bieleckej, ktorý organizuje nitrianska Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.„Ide športový deň s prevažne zábavnými disciplínami. Účastníci budú ľudia so zrakovým postihnutím, ich rodinní príslušníci a priatelia,“ informuje Nitrianske centrum dobrovoľníctva, ktoré zháňa na udalosť dobrovoľníkov: „Milí dobrovoľníci, po dlhej pauze sa konečne začínajú organizovať rôznorodé akcie, čo nás veľmi teší. Preto dúfame, že sa aj vy zapojíte a pomôžete s ich organizovaním ako dobrovoľníci“.

Pomoc dobrovoľníkov bude potrebná pri koordinácii pridelenej disciplíny, pri asistentskej pomoci, teda napríklad odprevadení nevidiaceho účastníka na určité miesto. Pomoc sa zíde aj pri logistike a administratíve. Pôjde o jednoduché úkony nárazovo. Fyzicky zdatnejší môžu priložiť ruku k dielu napríklad pri stavaní kolkov. Dobrovoľníci sa môžu hlásiť alebo získať viac informácií na telefónnom čísle: 0911 328 921 alebo na emailovej adrese: hovoriaciweb@gmail.com.

Memoriál Zlatky Bieleckej sa bude konať v sobotu 10. júla od 9.30 do 16.00 hod.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Forgot Password