Hľadá sa výpomoc. O seniorov sa v prípade potreby budú starať náhradníci

Záujemcovia sa môžu prihlásiť na jednu aj viacero pozícií.

Situácia v zariadeniach sociálnych služieb je v súvislosti s Covid-19 v súčasnosti pod kontrolou a počet zariadení, ktoré postihol Covid klesá. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR chce však byť o krok vpred pred prichádzajúcou vlnou Omikronu. „Aby sme jej dokázali úspešne čeliť, hľadáme záujemcov o personálnu výpomoc, ktorí sa chcú zapojiť do pomoci pre naše najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov,“ uvádza rezort.

Hľadá sa výpomoc.

Ministerstvo má pripravené postupy postupy a usmernenia, ako testovať, ako chrániť jednotlivcov a ich okolie pred nákazou variantu Omicron. Prípravenosť sa týka aj technickej stránky. Záujemcovia o personálnu výpomoc, ktorí chcú pracovať v zariadení sociálnych služieb v čase pandémie, môžu vyplniť formulár dostupný na webe rezortu práce.

Finančná odmena pre záujemcov sa pohybuje od 7 do 10 € v závislosti od pozície a dohody so zariadením sociálnych služieb.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť na jednu alebo viacero pozícií. Hľadajú sa zdravotné sestry, inštruktori sociálnej rehabilitácie, opatrovateľky, sociálni pracovníci, kuchári a pomocní kuchári, upratovači, šoféri a psychológovia.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password