HKM Zvolen – HK Nitra

Corgoň stál pri hokejistoch aj tentokrát.

Nitrianski tím pokoril hráčov spod Pustého hradu v predĺžení. Prvú tretinu, konkrétne 7. minútu a 46. sekundu, otvoril gól 20 ročného centra Andreja Kollára. HK Nitra si tak pripísala vedenie 0:1.

V 10. minúte rozhodcovia zápasu Orolin, Kókai, Ordzovenský, Soltész potrestali hráča hostí Kubku Branislava 2 minútami na trestnej lavici za hákovanie. Naši hráči však v oslabení neinkasovali. Hru následne znova rozbehol Andrej Kollár, ktorý si pripísal už druhý gól v tomto zápase za asistencie Scheidla a Bučeka. Nitra viedla o 2 góly v 17. minúte a 21 sekunde. Toto vedenie si udržala 20 sekúnd.

Zdroj: HKNITRAFB

Ujala sa strela Kelemena z vrchnej časti kruhu, zakončil šikovne spoza protihráča a znížil na 1:2,“ informuje SZĽH.

Druhá tretina nebola bohatá na góly, neskórovalo ani jedno mužstvo, no vylúčeniami sa rozhodne nešetrilo. „V druhej tretine vyvinuli domáci veľkú snahu o vyrovnanie, ale Tibenský sa nepresadil pred odkrytou bránkou a úspešný nebol ani prienik Trottera. Nitrania nevyužili dve presilovky za sebou,“ dodáva HK Nitra.

Zo 4 vylúčení boli 3 pripísané na triko domáceho tímu HKM Zvolen. Prvým hráčom bol v 31. minúte 12. sekunde Tomko Slavomír za nedovolené bránenie. Druhým hráč na trestnej lavici skončil hokejista HK Nitra, Andrej Kollár za pästný súboj a hrubosť.

34. minúta a 10. sekunda hracieho času neznamenala 2 minútový trest len pre spomínaného centra, ale aj pre Zvolenov Špirku Rastislava, ktorý sa previnil držaním protihráča, a Drgoňa Adama, ten bol potrestaný za pästný súboj a hrubosť.

Tretiu tretinu 32 kola hokejovej extraligy sledovalo 1812 divákov. Tí mohli presne v 50. minúte sledovať vylúčenie 2 domácich hráčov Mráza za hru zo zdvihnutou hokejkou a Corrina za nešportové správanie sa. To ho stálo najprv 10 minút a následne 20 minút. Domáci aj napriek oslabeniu vyrovnali bodový stav.

S pribúdajúcimi minútami sa aktivita „rytierov“ stupňovala a priniesla ovocie v podobe vyrovnávajúceho zásahu. V 58. minúte vystrelil od modrej Betker a ujal sa teč McPhersona – 2:2,“ upresňuje SZĽH.

Corgoňov čaká ďalší zápas 22.12.2019 o 17:00 hodine proti dominantnej Banskej Bystrici.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk