HK Poprad – HK Nitra

Päťdesiate kolo hokejovej extraligy odohrané v Poprad 16. februára prinieslo spŕšku gólov.

V úvode zápasu sa radovali domáci. Už v 3. minúte a 14. sekunde prestrelil brankára Nitry Matej Paločko – nová posila Popradu. „Na druhý zásah „kamzíkov“ sa čakalo do 16. minúty. Strelu Matúša Paločka brankár hostí iba vyrazil priamo na hokejku Róberta Hunu, ktorý sa presadil bekhendom – 2:0,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Nitrania odpovedali v 17. minúte a 26. sekunde, kedy Blackwaterovu prihrávku zužitkoval Yellow Horn. Koniec prvej tretiny hlásal skóre 2:1 pre Poprad.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina začala vylúčením Branislava Mezeia za napadnutie hlavy a krku. Za tento prečin si hráč odsedel 12 minút hracieho času. V 25. minúte a 57. sekunde Poprad zvýšil svoje vedenie na 3:1. Autorom gólu sa stal Samuel Takáč – pravé krídlo „kamzíkov“. O necelé tri minúty sa vylučovalo, tento krát na strane hostí. Napadnutie, ktorého sa dopustil Patrik Svitana potrestali rozhodcovia Baluška, Štefik, Jedlička a Gegáň 2 minútami.

„Počas presilovej hry prišli chvíle kľúčového útočníka Nitry Judda Blackwatera, ktorý bekhendom naservíroval cez dvojicu brániacich hráčov gólovú prihrávku Yellow Hornovi. Ten sa už pri zásahu do prázdnej bránky nepomýlil. V 33. minúte bolo vyrovnané, keď na prekvapenie všetkých poslal Kubka z ostrého uhla puk do siete,“ vysvetľuje SZĽH.

Začiatkom tretej tretiny dostali Popradčania tímovú penaltu za priveľa hráčov na ľade. V oslabení opätovne inkasovali. Gól strelil Juraj Šiška a Nitra sa dostala do vedenia 3:4. V 48. minúte po škaredom zákroku Blackwatera zostal ležať na ľade domáci bek Erving. Toho napokon s podozrením na otras mozgu odviezli do nemocnice. Hosťujúci útočník dostal vyšší trest na 5 minút plus do konca zápasu,“ píše SZĽH. V presilovej hre domáci Poprad otočil skóre na 5:4.

„Najskôr sa od modrej čiary presadil obranca Dalhuisen, aby v 53. minúte zvýšil na 5:4 po pohotovej dorážke Zagrapan,“ píše SZĽH.

Corgoni však nepovedali svoje posledné slovo a útočili pri každej príležitosti. Nakoniec sa podarilo prekonať popradskú obranu Jurajovi Šiškovi, ktorý doklepol odrazenú strelu Samuela Bučeka. Nitra vyrovnala na 5:5. „Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vrátil vedenie na domáce hokejky Svitana. Pri hre hostí bez brankára pečatil skóre druhým presným zásahom Zagrapan,“ dodáva SZĽH.

Ďalší zápas čaká Corgoňov 18. 02. 2020 proti tímu HC Košice.

K zápasu sa vyjadril aj Tomáš Chrenko, asistent trénera Nitry, ktorý spolu s Miroslovom Kováčikom prenechal „trénerské žezlo“ Dušanovi Milovi : „Myslím si, že to bol výborný zápas s množstvom gólom. Zbytočným zákrokom Blackwatera sme dostali Poprad do hry. Siahali sme aspoň na bod. Dvoma gólmi v závere to domáci zlomili vo svoj prospech.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password