HK Nitra vo Švajčiarsku s tromi prehrami

Hokejisti Nitry v rámci letnej prípravy vycestovali do Švajčiarska, kde odohrali tri prípravné stretnutia.

Prvý zápas odohrali chlapci spod Zobora proti tímu Fribourg Gottéron. Zápas pre Nitru začal výborne, už v 2. minúte sa presadil Kerbashian a v 7. minúte zvýšil vedenie na 2:0 Kollár. Nitra ale ešte do konca prvej tretiny svoj dvojgólový náskok stratila, keď sa švajčiarske mužstvo presadilo hneď trikrát. Zápas sa napokon skončil výsledkom 2:4 pre Fribourg.

V druhom zápas nastúpila Nitra proti Servette Ženeva. Zápas sa začal veľmi opatrne, k žiadnym veľkým šanciam sa ani jeden z tímov nedostával. Góly začali padať až v druhej tretine. Jediným strelcom Nitry sa stal Pätoprstý, keď krásne tečoval Korímovu strelu od modrej. Bielo-modrí nezvládli najmä tretiu tretinu, kde hráči Ženevy vstrelili spolu štyri góly. Konečný stav stretnutia 1:6 pre Ženevu.

„Mali sme slabší začiatok, postupne sa to zlepšovalo. Doplatili sme však na naše presilovky, ktoré sme nezahrali dobre. Naopak, súper tie svoje využil. V zlepenej trojminútovke pred koncom sme úplne vypadli z role. Tie tri minúty spravili z výsledku to, čo spravili. Čo sa týka oboch zápasov, počet našich strelených gólov je veľmi nízky. Samozrejme, ukázali sa aj dobré veci, ale aj tie, ktoré si neprajeme vidieť. Vedeli sme však, že máme mladý tím, s ktorým treba pracovať. Potrebujeme zapracovať nových hráčov, ktorí prišli. Nie je to nič príjemné takto prehrať, ale ako som hovoril aj predtým, bude to dennodenná práca s hráčmi, ktorým treba veci vysvetľovať a vštepovať im systém. Bol to dobrý test hrať dvakrát za dva dni. V prvom zápase sme určite mali lepší pohyb, čo je logické. Ale dva zápasy po sebe, hoci sú hrané vo vysokom nasadení, musíme zvládnuť iným štýlom. Najmä ten záver druhého zápasu,“ povedal Andrej Kmeč, hlavný tréner HK Nitra.

V treťom prípravnom stretnutí hrala Nitra s SC Langenthal. Nitra aj v treťom zápase ukázala veľkú slabosť v nevyužívaní presiloviek. Zápas sa skončil výsledkom 1:4 v prospech Langenthalu. Strelcom nitrianskeho gólu bol v 47. minúte Csányi.

Nitra má tak na svojom konte v príprave tri prehry po sebe, avšak výsledky nie sú v prípravných stretnutiach to najdôležitejšie. Nitra má v tíme viacero nových mladých hráčov, tréneri skúšali rôzne zloženia formácií. Aj napriek prehrám ukázali hráči Nitry viacero svetlých momentov a boli vo Švajčiarsku dôstojným súperom.

Nitru teraz v utorok čaká prípravný zápas s HK Levice a o týždeň štartuje Vyšehradský pohár, kde si Nitra postupne zahrá proti Ferencváros Budapešť, GKS Katowice a GKS Jastrzebie.     

Zdroj foto: hockeynitra.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password