HK Nitra pred reprezentačnou prestávkou

Hokejisti Nitry porazili Poprad a Detvu, z košického ľadu však odišli bez bodu. Dvaja útočníci opustili klub.

V 18. kole Tipsport ligy privítala Nitra pod Zoborom hokejistov z Popradu. Nitra s Popradom majú v týchto dňoch podobné tabuľkové postavenie a čakal sa tak vyrovnaný zápas. Úvodný gól padol v 17. minúte, keď počas presilovky Morrisonovu strelu od modrej stečoval do brány Scheidl. V druhej tretine si Nitra vypracovala niekoľko šancí, skóre sa však nemenilo ani po príležitostiach Kerbashiana a Fominycha. Z úvodu tretej tretiny bol Poprad blízko k vyrovnaniu, Šimbocha ale podržala žrďka. V 48. minúte zvýšil Versteeg na 2:0, dvojgólové vedenie však netrvalo dlho. Už po 34 sekundách znížil stav stretnutia Ulrych. Následne po peknej akcii Fominycha so Šimunom uzavrel druhý menovaný skóre zápasu na 3:1.

„Bol to vyrovnaný zápas. Dostali sme sa do vedenia v presilovke, to nám pomohlo. Musíme však dodržiavať disciplínu celých 60 minút. Je jedno proti komu hráme. Súperi v tejto lige sú vyrovnaní,“ vyjadril sa po zápase Marián Bažány, tréner HK Nitra.

Na Sviatok všetkých svätých vycestovala Nitra do Detvy. Do zápasu vstúpili corgoni aktívne a hneď od začiatku si vypracovali viacero príležitostí. Skóre sa otvorilo v 12. minúte. Najskôr Buček nepremenil domáceho brankára v brejku jeden na jedného, puk však udržal na hokejke a krásnou prihrávkou našiel Blackwatera, ktorý premenil na 1:0. Druhý gól pridal v 15. minúte po individuálnej akcii Graham. Hneď z úvodu druhej tretiny Detva počas presilovej hry znížila gólom Šišovského na 1:2. Posledný gól padol až v 45. minúte zápasu. Kerbashian zvýšil po krásnej akcii s Bučekom a Morrisonom na konečných 3:1.

Počas dušičkového víkendu čakal Nitru ešte zápas na ľade Košíc. Ešte predtým však klub oznámil ukončenie pôsobenia Denisa Pätoprstého a Ľubomíra Fetkoviča. Pätoprstý sa presunul do Topolčian a Fetkovič  sa vracia do švédskej Division 1.

„Obom ďakujeme za odvedené služby pre náš klub a v ďalšej kariére im prajeme veľa úspechov a šťastia,“ informoval klub.

Zápas v Košiciach sa začal vyrovaným tempom, na gólové príležitoti si však fanúšikovia museli počkať. Zápas nabral na obrátkach v 24. minúte, kedy po zákroku od Šimuna odniesli domáceho Chovana z ľadu na nosítkach. Ihneď na to dorazil puk do odkrytej brány Csányi a Nitra tak šla do vedenia. Bielo-modrí odolávali oceliarom do 33. minúty, kedy sa o vyrovnanie postaral Belluš. Hra sa pritvrdila a nasledovalo viacero vylúčení. V závere druhej tretiny počas výhody 5 na 4 zvýšili Košice na 2:1. Nitra sa v treťom dejstve pokúšala o vyrovnanie, všetky príležitosti ale domáci Košarišťan zlikvidoval. V 52. minúte zvýšil Skokan na 3:1 a zápas tak definitívne strhol na stranu Košíc. V závere zápasu pridal ešte druhý gól Haščák a zápas tak skončil pomerom 4:1.

Nitra sa po 19 odohratých dueloch nachádza na 7. priečke. Po reprezentačnej prestávke odohrajú corgoni zápas na ľade Slovana (17.11.2019). Reprezentácia Slovenska, ktorej súčasťou sú aj Andrej Kollár a Samuel Buček, odohrá 3 zápasy v rámci Nemeckého pohára.

Zdroj foto: hockeynitra.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)