HK Nitra odštartovala sezónu zápasom s Budapešťou

Hokejoví priaznivci po celom Slovensku sa môžu tešiť, koncom minulého týždňa sa začal nový ročník Tipsport ligy.

HK Nitra ešte pred oficiálnym začiatkom ligy ohlásila dohodu na zmluve s Patrikom Lušňákom, ktorý absolvoval tri prípravné zápasy. Skúsený 30-ročný útočník má okrem bohatých skúsenosti zo slovenskej najvyššej ligy aj viac ako 100 odohratých zápasov v KHL a vyše 70 štartov v českej extralige.

V prvom kole hokejistov spod Zobora čakal duel s maďarskou Budapešťou, no ešte pred úvodným vhadzovaním sa na kocke premietalo nové promo video. Zápas začali lepšie hostia, keď sa dostali do viacerých príležitostí. V 14. minúte poslal Budapešť do vedenia Langkow, keď sa mu podarilo skórovať počas presilovky. Jesse Gabrielle, nováčik v bielo-modrom drese, vyrovnal peknou strelou v 19. minúte na 1:1. V úplnom závere tretiny sa ešte vyznamenal domáci brankár Šimboch, keď vychytal veľkú šancu Terbócsa.

Aj druhú tretinu začali lepšie hráči Budapešti. Hra Nitry bola veľmi nedôrazná a nepresná. V 32. minúte prišiel druhý gól Langkowa, ktorý sa presadil počas vlastného oslabenia. Nitra sa však nevzdala a hneď z úvodu tretej tretiny vyrovnal Kerbeshian na 2:2. Jeho gól dodal Nitre sily, ktorá bola od tohto momentu aktívnejšia. Rozhodujúci gól prišiel v 54. minúte, kedy hosťujúceho brankára prepálil Blackwater. Nitra tak napokon v úvodnom zápase ligy zvíťazila pomerom 3:2.

„Zápas sa pre nás nerozbiehal príliš dobre. Prvé dve tretiny sme boli trochu vystrašení zo začiatku ligy. Máme veľa nových a mladých hráčov, ktorí nemajú ligu odžitú. To nám zväzovalo ruky aj nohy. Do toho prišlo veľa oslabení, ktoré sme našťastie ustáli aj vďaka dobrému výkonu brankára Šimbocha. Samozrejme, niekedy nám pomohlo aj šťastie. V tretej tretine sme zlepšili pohyb, začali sme si viac veriť a dostávali sme súpera pod tlak. Zápas sa nám podarilo otočiť. Sme radi za prvé tri body, pretože sú veľmi dôležité. Ďakujem chalanom, že to nezabalili a zápas otočili, aj keď to nebolo ideálne,“ povedal Andrej Kmeč, tréner HK Nitra.

Nedeľný zápas odohrala Nitra na ľade nováčika z Michaloviec, ktorý v prvom zápase zdolali Liptovský Mikuláš vysoko 5:1. Michalovce sa Nitry nezľakli a do zápasu vstúpili sebavedomo. Hneď v 4. minúte prestrelil  Šimbocha domáci Giľák. Nitra vyrovnala v 10. minúte, keď sa počas presilovky trafil Mezei a stav prvej tretiny uzavrel v 15. minúte na 1:2 Scheidl.

V druhej tretine sa hral obojstranne rýchly hokej s niekoľkými príležitosťami na oboch stranách. Dôraznejší však boli hráči Michaloviec keď sa v 29. minúte presadil Mašlonka. V 50. minúte zápasu prišiel faul Koríma na domáceho Hamráčka a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. Lalancette využitú príležitosť premenil a upravil tak skóre na 3:2. Nitra sa snažila o vyrovnanie, blízko k nemu mal v 52. minúte Kollár, avšak domáci brankár Trenčan bol proti. Nitre nepomohla v závere zápasu ani hra bez brankára a z Michaloviec tak odišla naprázdno.

Po dvoch kolách má tak Nitra na svojom konte 3 body, najbližší zápas odohrá už zajtra na domácom ľade proti Liptovskému Mikulášu a v piatok do Nitry dorazí maďarský Miškovec.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)