HK Nitra: Nitrianske Kocúrkovo

Nitrianski hokejisti zostávajú do konca sezóny bez hlavného trénera.

Toho k dnešnému dňu odvolali. S trénerom Mariánom Bažánym sme ukončili k dnešnému dňu našu spoluprácu. Asistentom tímu zostáva Dušan Milo a trénerom brankárov bude naďalej Stanislav Petrík. Trénerovi Bažánymu sa chceme veľmi pekne poďakovať za služby, ktoré v Nitre odviedol. Dával do toho viac ako 100% svojho úsilia, ale život niekedy prinesie aj situácie, keď napriek enormnej snahe veci nevyjdú podľa predstáv. V ďalšej trénerskej kariére prajeme pánovi Bažánymu veľa úspechov a vydarený nový angažmán,“ informuje klub HK Nitra.

Hráči, ktorým sa v tohtoročnej sezóne nedarí podľa predstáv vedenia zostanú do konca zápasov pod krídlami hlavného manažmentu klubu – Tomášom Chrenkom a Miroslavom Kováčikom, tí preberú post hlavných trénerov.

Zdá sa, že HK Nitra sa bude musieť zaobísť bez hlavného “kapitána“ ich mierne potápajúceho sa plavidla. Kormidlo prebrali prezident HK Nitra a generálny manažér – Tomáš Chrenko – bývalý aktívny hráč. Či sa im podarí šťastne pristáť a neroztriešiť sa o skaly, ukáže až čas.

Vedenie klubu ďalej vysvetľuje dohady, ktoré tvrdia, že tréner odišiel pretože mužstvo nemá dostatok financií a všetkým hráčom meškajú výplaty. „Chceme dať verejnosti informáciu o tom, že k dnešnému dňu máme vyplatené všetky peniaze pre hráčov, trénerov aj dodávateľov. Takže naša slabšia forma nie je vôbec otázkou financií. Pracujeme s približne rovnakým rozpočtom na A-tím ako v minulých sezónach, rozdiel je iba ten, že zatiaľ sa nám v sezóne výsledkovo nedarí. Chceme to však určite zmeniť,“ informuje Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra a od dnes aj jeden z hlavných trénerov.

Nasledujúce zápasy preveria trpezlivosť fanúšikov, hráčov ale aj samotného vedenia klubu, ktoré na začiatku sezóny zostavovalo káder. Nuž zdá sa, že VIP sektor bude zívať prázdnotou keďže jeho hlavní obyvatelia pobudnú na trénerskej lavičke.

Prajeme im veľa úspechov.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password