HK Nitra našla nového trénera

Po 3 zápasoch, ktoré viedla dvojica Kováčik-Chrenko, bolo včera zverejnené meno nového kouča hokejistov.

Je ním Marián Bažány. Meno pre slovenského fanúšika takmer neznáme. Tento rodák z Bratislavy pôsobil 20 rokov v Nemecku ako hráč a asistent trénera. Za hráčskych čias sa posunul od 4. najvyššej súťaže až po najvyššiu DELku. ( Deutsche Eishockey Liga- Nemecký hokejová súťaž) Od roku 2005 do roku 2013 pôsobil v meste Düsseldorf, najprv v tíme DEG Metro Stars a v sezóne 2012/13 v mužstve Düsseldorfer EG.

S trénerstvom začínal v Eisbärene Berlín. Prvú sezónu pôsobil ako kondičný tréner, ďalšie dve ako asistent hlavného trénera. Na rovnakej pozícii bol v sezóne 2017/18 v Krefelde Pinguine. Naposledy trénoval vo švajčiarskej NLA, v tíme SC Rapperswil-Jona Lakers.

Za zmienku stojí jeho dvojročná spolupráca s členom siene slávy IIHF, Uwe Kruppom. Bolo to medzi rokmi 2015 až 2017 v spomínanom Berlíne. Bývalý hráč Buffala Sabres či Colorada Avalanche má silné trénerské renomé vo svojej krajine. Momentálne trénuje pražskú Spartu.

Bývalý obranca Bažány vlastní aj nemecké občianstvo a túto krajinu reprezentoval aj na medzinárodnom fóre.

Ako hlavný tréner teda ešte nepôsobil nikde, toto bude jeho prvá podobná skúsenosť. Asistentmi zostávajú Dušan Milo a Stanislav Petrík. My mu samozrejme držíme palce a dúfame v dlhšiu anabázu v našom meste, čo by zrejme znamenalo vytúžené úspechy.

Pome Nitra, pome Nitra,hej, hej, hej !!!

Info: www.hockeynitra.com, https://www.eliteprospects.com/

foto: eishockey.info

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password