HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš

Nitrania vyrazili proti Liptovskému Mikulášu.

Stredu 18. decembra 2019 nadelili Corgoni svojim fanúšikom predvianočný darček. Aj keď prvá tretina zaznamenala svižnú hru, k bodovaniu neprišlo. Mužstvá doplácali na mnohé nepresnosti a nestrelili ani jeden gól.

„Lepším tímom boli domáci, ktorí si vypracovali dve šance, no brankár Romančík puk za seba nepustil. Najskôr v 3. minúte v ideálnej pozícii zaváhal Hrušík. V 13. minúte strieľal spoza hráča Buček,“ informuje HK Nitra.

Zdroj: HKNITRAFB

V 16. minúte a 16. sekunde prvej tretiny rozhodcovia Lokšík, Nagy, Gegáň a Soltézs poslali na trestnú lavicu hráča súperov Luntera Lukáša. Ľavý krídelník zdržiaval hru, čo ho stálo 2. minúty hracieho času.  

Druhú tretinu v Nitra aréne za účasti 2134 divákov otvoril po necelých 3. minútach hráč HK Nitra Miroslav Pupák. Za držanie protihráča si odpykával trest po 2 minúty. Nitra v následnom oslabení inkasovala od hráča Dominika Kramára gól za asistencie Krišku a Sukeľa. Stav 0:1 v prospech hostí.

„Nitrania boli statickí a hostia to dokázali využiť. V presilovej hre skóroval od modrej čiary Kramár,“ uvádza HK Nitra.

Zdroj: HKNITRAFB

Po skórovaní zo strany hostí prišli celkovo 3 vylúčenia, avšak len 2 hráčov. Prvým pokutovaným bol hráč súpera Jakub Nemec za prečin napadnutia. Druhým dvakrát vylúčeným sa stal hráč Nitry Kerbashian Kale. Najprv si od rozhodcov vypočul verdikt 2 minúty za podrazenie, no za nešportové správanie dostal ďalší trest v hodnote 10 minút. Nitrania však nezaháľali a aj napriek oslabeniu vyrovnali skóre na 1:1 vďaka zásahu Erika Čaládiho, ktorému asistoval Kubka a Pupák. Tým sa však zvyšovanie bodov v prospech Nitry neskončilo, v 37. minúte a 54. sekunde zvýšil skóre Tábi Lukáš. Stav sa obrátil na 2:1 v prospech domácich.

Zdroj: HKNITRAFB

„Corgoni sa prebudili až v druhej  polovici tretiny. V 33. minúte tečoval Čaládi strelu Kubku a bolo vyrovnané. Domáci išli do vedenia v 38. minúte po presnom zakončení Tábiho. Tretina mohla skončiť aj dvojgólovým rozdielom, ale Morrisonova prudká strela presvišťala popri Romančíkovej bráne,“ dodáva HK Nitra.

Tretia tretina skončila bez ďalšieho bodovania. Zaznamenala však vylúčenie Nemca, hráča súperov, za napadnutie. Pridelená bola aj tímová penalta v neprospech Liptovského Mikuláša.

K zápasu sa vyjadril aj Marián Bažány, tréner Nitry: „Odohrali sme veľmi ťažký zápas. Máme dlhodobý problém so strieľaním gólov. Tábi to ukázal hráčom, ktorí by mali byť od neho lepší. Budem musieť niečo urobiť s presilovkami. Buď budú hráči na presilovke dodržiavať to, čo sa trénuje, alebo budeme hľadať hráčov, ktorí to budú chcieť robiť.“

Nitra vyhrala 2:1
Ďalší zápas ju čaká 20. 12. 2019 proti hráčom Zvolenu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password