HK Nitra – HKM Zvolen

Hokejová extraliga zažila 29. januára 2020 svoj 45. hokejový zápas. Nitra privítala na domácom ľade hráčov Zvolena.

Prvá tretina zápasu Nitranom nevyšla tak, ako zamýšľali. Domáci mali problémy s presnosťou prihrávok, čo spôsobilo, že nedokázali prekonať brankára hostí Tomeka. „V 13. minúte vyslal jednu z mála nebezpečných striel hosťujúci Štrauch, ale puk minul bránu,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja. V 15. minúte a 13. sekunde prišlo prvé vylúčenie. Na lavičku sa posadil hráč Zvolena, ktorý potrápil Nitranov hrou so zdvihnutou hokejkou a hlásateľa svojím menom – McPherson, Allan Mathew James. Nitra hrala v presilovke znova, a to už v 17. minúte a 10. sekunde. Pokutovaný bol znova hráč hostí Juraj Mikúš za podrazenie. Zvolenčania si svoje oslabenie znova ubránili aj napriek snahe Nitranov o skórovanie.

Zdroj: HKNitraFB

„Na domácej strane zaujala kombinácia Blackwatera so Scheidlom, ale druhý menovaný zakončil nepresne,“ vysvetľuje SZĽH. Prvá tretina sa skončila s čistím skóre 0:0.

Druhá tretina patrila hráčom Zvolena. Tí skórovali už v 21. minúte a 28. sekunde. Majiteľom gólu bol Jozef Tibenský, center hostí. „V 24. minúte nepresne rozohral domáci kapitán Mezei, z ktorého chyby úspešne ťažil Mráz – 0:2. Zvolen hral zodpovedný hokej a útoky Nitry končili maximálne v rohu útočného pásma,“ odpovedá SZĽH. Koniec strednej časti hry prinieslo vylúčenie, ktoré si pripísal Stephenson , Logan J. Currie – pravý obranca hostí. Toho za podrazenie posadili rozhodcovia Goga, Rencz, Synek a Soltész.

Zdroj: HKNitraFB

„V 44. minúte 3. tretiny dovolili domáci Zvolenu niekoľko dorážok v rade a bezmocný Nagy inkasoval tretí gól z hokejky Mikúša. Nitrania si však vypracovali dve presilové hry o dvoch hráčov a súpera dokázali obrať v priebehu necelých troch minút o trojgólové vedenie,“ prezrádza SZĽH. V 52. minúte a 39. sekunde strelil kontaktný gól Scheidl Lane, o cca 2 minúty skóroval presnou strelou Samuel Buček za asistencie Morrisona Kenneyho. Tretí gól padol z hokejky centra Patrika Lušňáka, ktorému asistovali Blackwater a Morrison. „Hostia sa ale dokázali z nepríjemnej situácie oklepať a sto sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Corrin. Poslednú bodku zápasu dal gólom do prázdnej brány McPherson,“ dodáva HK Nitra. Koniec zápasu sprevádzalo aj vylúčenie Samuela Bučeka na 10 minút za nešportové správanie.

Zdroj: HKNitraFB

Nitra prehrala 3:5. Ďalší zápas prebehne 31. 01. 2020 o 18:00 hodine proti Banskej Bystrici, odvekému súperovi Corgoňov.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password