HK Nitra – HK Dukla Trenčín

Zápas 43. kola hokejovej extraligy odohraný v domácej aréne v piatok 24. 01. 2020 pod novým trénerským vedením, nedopadol podľa predstáv. Respektíve isté predstavy sa určite naplnili. Protihráči z Dukly odchádzali spokojní.

Prvá tretina hracieho času započala vylúčením ľavého obrancu Mariána Slobodu, ten si od rozhodcov Snášela, Rencza, Stanzela a Soltésza vyslúžil 2 minúty na trestnej lavičke za držanie protihráča. Nitra oslabenie ubránila, no už v plnej sile nestačila na Jozefa Mikyska, ktorý strelil prvý gól zápasu v 11. minúte a 23. sekunde.

„V 13. minúte pridal druhý gól Paukovček po dravom prieniku Hecla. Domáci si dokázali vypracovať tlak, ale v zakončení neboli dôrazní,“ informuje HK Nitra.

HKNitraFB

Prvú časť zápasu ukončili dve vylúčenia. Prvé na strane hostí, druhé si pripísali domáci. Za prvé previnenie odpískali rozhodcovia 2 minútový trest Milanovi Bartovičovi za hákovanie, druhým trestom bola tímová penalta pre Nitru za priveľa hráčov na ľade. Nitra prehrávala 0:2.

Druhá tretina nepriniesla gólové šialenstvo, len príležitostné vylúčenia. Prvým bol hráč Dukly Juraj Bezúch za hákovanie v 20. minúte a 19. sekunde. O 3 minúty ho nasledoval domáci Adrián Sloboda za podrazenie. Posledné 2 vylúčenia si na svoje konto pripísali hostia za Rajnohovo nedovolené bránenie v hre a Kajínekovo držanie protihráča. „V 25. minúte mal na hokejke v prečíslení zníženie Mezei, no Tomek jeho strelu zneškodnil. O tri minúty z dobrej pozície minul bránu Buček. Nitrania mali v druhom dejstve trikrát presilovú hru, ale boli málo aktívni a Trenčanom príliš nepohrozili,“ vysvetľuje HK Nitra.

Prostredná časť zápasu nepriniesla žiadnu zmenu v bodovom hodnotení, Nitra stále prehrávala 0:2.

HKNitraFB

Mohutný nástup Nitry do tretej tretiny sa nekonal a Trenčania si strážili výsledok,“ prezrádza HK Nitra. V 48. minúte a 22. sekunde hracieho času zvýšil bodový náskok Trenčína Juraj Bezúch, o 3 minúty neskôr hosťom pomohol aj útok pravého krídla Mareka Hecla. Nitra prehrávala 0:4. Šesť minút pred koncom zápasu odvolali domáci brankára, ale ani to nepomohlo a inkasovali piaty gól z hokejky Šveca. „V 58. minúte mali Nitrania výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú využil Scheidl Lane,“ dodáva HK Nitra.

Nitra prehrala 1:5. Ďalší zápas sa uskutoční 26. 01. 2020 o 17:00 hodine proti hráčom Liptovského Mikuláša.

HKNitraFB

K zápasu sa vyjadril aj náhradný tréner Nitry Miroslav Kováčik: V prvom rade gratulujem Trenčínu k výhre a veľmi dobrému výkonu. Myslím si, že sme ukázali bojovnosť a chuť zvíťaziť, ale jednoducho dnes nám to nebolo súdené. Keby sme strelili prvý gól, tak zápas by sa vyvíjal inak. Veľmi dobrý výkon podal brankár Tomek, ale výsledok je pre nás dosť krutý.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk