HK Nitra – HC Slovan Bratislava

Corgoni vyštartovali v piatok 14.02.2020 proti hráčom Slovanu Bratislava a otvorili 49. kolo hokejovej Tipsport Ligy.

Prvú tretina, ktorú sledovalo 3386 divákov v nitrianskej aréne stopli rozhodcovia Kalina, Korba, Bogdaň a Orolin už v 1. minúte a 28. sekunde. Prehrešku sa dopustil 23-ročný Radovan Bondra. Ten si za držanie spoluhráča odsedel 2 minúty hracieho času. Slovan v oslabení neinkasoval, hostia udržali svoju obranu.

HKNitraFB

„Slovanisti vyťažili z minima maximum, keď skórovali až dvakrát. Najskôr v 15. minúte usmernil puk do brány Urbánek a o minútu sa po vyšachovaní obrany presadil Zigo,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Nitra tak po prvej tretine prehrávala 0:2.

Začiatok druhej tretiny takmer ani nezačal a na trestnú lavičku putoval hráč Nitry Yellow Horn za seknutie a Sersen Michal za napadnutie. Napriek dvom vylúčeniam bol úvod druhej tretiny značne pokojnejší a opatrnejší. Druhá polovica hracieho dejstva však priniesla väčšiu aktivitu domácich.

HKNitraFB

„Strelcov Nitry opäť privádzal do zúfalstva Habal, ktorého čaro dokázal prelomiť až v predposlednej minúte Scheidl,“ informuje SZĽH. Corgoni tak znížili vedenie Slovana na 1:2.

Záverečná časť hokejového stretnutia priniesla v úvode dve vylúčenia hostí. Najprv si svoje odsedel Abdul za hákovanie, potom Viedenský za podrazenie. Slovanisti oslabenie ubránili a po uplynutí trestov zvýšili svoj bodový náskok.

HKNitraFB

„V 54. minúte bol v dobrej pozícii Yellow Horn, ale akciu prekombinoval a Blackwatera vychytal Habal. Vzápätí vystrelil nenápadnú strelu Demo a Nagy kapituloval – 1:3. Definitívu zápasu dal v 57. minúte strelou od modrej čiary Štajnoch,“ dodáva SZĽH.

Nitra prehrala 1:4. V Najbližšom zápase sa 16. 02. 2020 Corgoni postavia proti hráčom Popradu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk