HK Nitra – HC Nové Zámky

Prvý nadstavbový zápas sa Nitre podaril.

Nitrianska domovská aréna privítala hráčov Nových Zámkov za účasti 2 054 divákov. Momentálne sa hrá o postup do play-off.

Zdroj: HKNitraFB


Prvá tretina zburcovala dav už po 6. minútach a 28. sekundách. Práve vtedy zaúradoval iba 19 ročný nitriansky center Jakub Minárik.

„Lepšie sebavedomie mali domáci, ktorí boli silnejší na puku a hostí nepúšťali do väčších šancí. Najskôr v 7. minúte prestrelil Pavlasa Minárik a v závere tretiny sa opäť presadil pri avizovanom vylúčení ten istý hráč,“ informuje SZĽH.

V 18. minúte a 49. sekunde pridal bod k dobru ďalší center Nitry – Yellow Horn. Koniec tretiny priniesol vylúčenie Filipa Bajteka za nedovolené bránenie v hre. Domáci tím vyhrával 3:0.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina zaznamenala tri vylúčenia, pričom dve udelili rozhodcovia Fridrich, Tvrdoň, Jedlička a Gegáň hráčom Nitry. Prvý domáci previnilec – Branislav Kubka si posedel 2 minúty hracieho času za držanie protihráča. V 29. minúte a 26. sekunde poputoval na trestnú lavicu Novozámčan Samuel Fereta za hákovanie. Druhý domáci hráč Scheidl Lane opustil ľadovú plochu na 2 minúty kvôli podrazeniu protihráča.

„Hostí podržal vo viacerých momentoch Pavlas, ale prostredná tretina priniesla najmenej vzruchu,“ píše SZĽH.

Zdroj: HKNitraFB

„V 49. minúte mohol znížiť hosťujúci kapitán Jurík, ale málo zamestnávaný Šimboch bol v strehu,“ prezrádza SZĽH. V 53. minúte a 12. sekunde hostia nedodržali počet hráčov na ľade, za čo si vyslúžili tímovú penaltu. Hra v oslabení ich stála veľa, Nitra skórovala.

„Svoj prehľad v hre ukázal Yellow Horn, ktorý ponúkol čistú šancu Fominychovi a ten uzavrel konečný stav na 4:0,“ dodáva SZĽH.

Nasledujúci zápas nás čaká 05. 02. 2020 proti hráčom Dukla Michalovce.

Zdroj: HKNitraFB

K hre sa vyjadril aj Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „V prvom rade sme spokojní, že sme doma po veľmi dlhej dobe vyhrali. Už sme to potrebovali. Samozrejme, nebolo to bez chýb. V prvej tretine to bol veľmi dobrý výkon Minárikovej päťky podporený dvoma gólmi. Konečne sme išli ako prví do vedenia, čo sa nám v posledných zápasoch doma nedarilo. Vždy sme chytali „zajaca za chvost“ a náskok súpera sme už nedobehli. V druhej tretine sme trochu začali „blázniť,“ toho sa musíme vyvarovať. Po druhej tretine padli aj tvrdšie slová v šatni. Tretiu tretinu sme sa priblížili k výkonu z tej prvej. Bol to prvý zápas tejto nadstavby a pri tom aj treba zostať. Pokiaľ chceme niečo s touto sezónou urobiť, toto bol iba prvý krok a začiatok všetkého, čo musí nasledovať.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password