HK Nitra – HC MIKRON Nové Zámky

Fanúšikovia Nitry sledovali v piatok 6. decembra výhru Corgoňov na vlastnom ľade.

Konkrétne bolo podľa štatistík 2667 divákov. Tí mali možnosť vidieť prvé vylúčenie už v prvej tretine, konkrétne v 2. minúte a 33. sekunde, išlo o hráča Nových zámkov Mária Múčka. Hráč sa previnil faulom lakťa a bol vylúčený na 2 minúty. O necelých 5 minút ho nasledoval hráč Nitry Kenney Morrison za nedovolené bránenie v hre, trest bol rovnaký – 2 minúty. V 11. minúte a 5. sekunde uviedol domácu Nitru do vedenia Kale Kerbashian za asistencie Nemca a Koyša.

Zdroj: Pixabay.com

Druhá tretina bola doménou domáceho tímu.

V druhej tretine bola lepším mužstvom Nitra. Hostia boli nedisciplinovaní a v 24. minúte pykali. Pri dvojnásobnej početnej výhode napriahol Morrison a prestrelil Pavlasa – 2:0. V polovici stretnutia sa dostal do úniku Mikula, ale tiesnený nezakončil razantne. Gólový rozdiel mohol byť vyšší, ale Koyš ani Kollár neprekonali Pavlasa,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Tretia tretina 29. kola extraligy začala vylúčením Daniila Fominykha za hákovanie, jeho trest bol 2 minúty na lavičke. O tri minúty neskôr sa na trestnú lavicu posadil hráč Nových Zámkov Fereta Samuel za podrazenie. Zámčania sa v 49. minúte hracieho času zorganizovali a prekonali bránku hostí strelou Hrušku za asistencie Stupka a Pospíšila. Na výhru to však nestačilo a hokejisti Nitry bodovali po štvrtý raz za sebou.

V záverečnej minúte mal šancu na vyrovnanie Jurík, ale Hanuljak jeho zakončenie chytil hranou betónu a zachránil Nitru pred bodovou stratou,“ informuje SZĽH.

Rozhodcovia Nikolic (Rak.), Müllner – Synek, Kacej, vylúčili celkovo 9 hráčov.

Stav zápasu 2:1 v prospech Corgoňov.

Najbližšie sa Nitra postaví proti Trenčínu 8. decembra 2019 o 18.00 hod.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk