HK Nitra – HC Košice

Dalo by sa povedať, že 51. kolo hokejovej Tipsport Ligy si zapamätajú najmä rozhodcovia, jeden z nich totiž odchádzal domov z monoklom.

Prvá tretina hokejového stretnutia v nitrianskej domovskej aréne nepriniesla žiadne góly. „V 4. minúte síce Nitra zvierala Košičanov v presilovej hre, ale strely Bučeka aj Versteega mierili mimo. Najväčšiu príležitosť v prvej tretine mal Haščák, ktorého strelu z prvej dokázal Šimboch betónom vyraziť,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Košičania ponúkli Nitre celkovo 2 presilové hry. Prvú spomínanú na začiatku, v 2. minúte a 38. sekunde za držanie protihráča, druhú v 7. minúte a 14. sekunde za priveľa hráčov na ľade. Na strane domácich sa vylučovalo za Lušňákovu hru so zdvihnutou hokejkou.

HKNitraFB

Druhá tretina začala vylúčením Morrisona, ktorý za seknutie protihráča vyfasoval 2 minúty natvrdo. V presilovej hre piati na troch Košičania skórovali. „Strelou pomedzi betóny Šimbocha skóroval Haščák. Hneď vzápätí mali Košice znovu výhodu o dvoch hráčov, ktorú tentoraz využil Klhůfek – 0:2,“ píše SZĽH. Corgoni na odozvu čakali do 25. minúty a 49. sekundy, kedy Kollár za asistencie Yellow Horna a Morrisona znížil na 1:2.

„V polovici stretnutia okorenila zápas bitka medzi Scheidlom a Rapáčom, ktorú vyhral hosťujúci hráč,“ vysvetľuje SZĽH.

HKNitraFB
Rozhodcovia Valach, Müllner, Durmis a Frimmel vyrúbili obom hráčom osobné tresty, mladý hokejisti si tak dokopy posedeli 24 minút.

Tretia tretina začala tímovou penaltou pre Nitru za priveľa hráčov na ľade. „V 46. minúte Versteegovi nepríjemne prisadol nohu jeden z Košičanov, ale o pár minút sa domáci obranca z kabíny vrátil,“ informuje SZĽH. V 53. minúte a 55. sekunde sa opäť zvolávalo do bitky. Tentokrát sa v súboji medzi Bortňákom a Yellow Hornom ušlo jedno zaucho aj rozhodcovi. Hráči dostali prekvapivo 2-minútové tresty. Košický center aj napriek útoku na rozhodcu (hoc neúmyselnému) osobný trest nedostal. „V 58. minúte napriahol od modrej čiary hosťujúci Pavlin a prestrelil Šimbocha – 1:3. Záverečný tlak už zmenu skóre nepriniesol a Košice si z Nitry odviezli plný bodový zisk,“ dodáva SZĽH.

HKNitraFB

Nitra prehrala 1:3. „Prvý zápas nadstavby budeme hrať v nedeľu o 16:00 na domácom ľade,“ prezrádza HK Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password