HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica

Corgoni privítali 31. 01. 2020 Banskú Bystricu v domovskej aréne a otvorili 46. kolo zápasu. Nitra nastúpila bez centra Kerbashiana Kale, ktorý už v klube nepôsobí.

Prvá tretina zaznamenala gól už po 34. sekundách. Jeho majiteľom bol hráč Bystrice Jääskeläinen J. Anttoni. „V 4. minúte strelil druhý gól Bystričanov v presilovej hre Mlynarovič. Do brány sa postavil Šimboch. Nitrania zlepšili hru a vytvorili si niekoľko príležitostí, ale Lušňák ani Fominych nedokázali prekonať Melicherčíka. Podarilo sa to až v 20. minúte Bučekovi, ktorý znížil na 1:2,“ informuje HK Nitra.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina nezačínala gólom ale vylúčením. Na trestnú lavicu posadili rozhodcovia Štefik, Korba, Gegáň a Stanzel hráča súperov Jána Brejčáka za nedovolený a nebezpečný výstroj. „V 24. minúte neuznali rozhodcovia gól Ihnačákovi, ale o dve minúty už gól Lampera platil,“ informuje HK Nitra. Domáci tak prehrávali 1:4. V 38. minúte a 30. sekunde boli udelené mimoriadne tresty hráčom oboch tímov. Ľavý obranca Nitry Branislav Mezei sa dostal do potýčky s centrom Banskej Bystrice Gilbertom Gaborom. Za zhodenie rukavíc a pästný súboj dostali vylúčenie na celých 14 minút hracieho času.

„Diváci videli pästnú výmenu medzi Mezeiom a Gaborom, v ktorej “na body” vyhral domáci kapitán. O 12 sekúnd neskôr znížil na rozdiel dvoch gólov Blackwater,“ udáva HK Nitra. Corgoni tak na konci druhej tretiny prehrávali 2:4.

Zdroj: HKNitraFB

„Nitrania potrebovali v tretej tretine streliť kontaktný gól, aby mohli pomýšľať na body. To sa nestalo, naopak, v 43. minúte inkasovali z hokejky Mlynaroviča,“ prezrádza HK Nitra. Zvyšné minúty sa hostia snažili udržať bodovú prevahu. Záver priniesol aj vylúčenie Andreja Kollára, hráča Nitry, za držanie protihráča a taktiež potrestanie Michala Kabáča. Ľavé krídlo Banskej Bystrice poputovalo na trestnú lavicu 2x po sebe. Najprv za hákovanie, neskôr za podrazenie.

Ďalšie góly už nepadli a Nitra prehrala 2:5. Ďalší zápas čaká Corgoňov proti hráčom Detvy 02. 02. 2020 o 16:00 hodine.

Zdroj: HKNitraFB

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „Veľmi ma táto prehra mrzí. Chalani boli pred zápasom nabudení a veľmi sme chceli vyhrať. Žiaľ, hneď v prvom striedaní sa náš tretí hráč pošmykol, vzniklo z toho prečíslenie a z prvej strely sme inkasovali. Mužstvo to nezložilo aj napriek tomu, že sme inkasovali góly v presilovkách. Chceme sa vrátiť k štýlu, ktorý Nitru zdobil, a teda hrať útočný hokej. Chcem vyzdvihnúť našich fanúšikov.“
Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Musím vyzdvihnúť fanúšikov Nitry, ktorí fandia bez ohľadu na výsledok a je pred nimi náročné hrať. Som veľmi rád, že si vezieme z Nitry tri body.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password