HK Nitra – GKS Jastrzebie

Vyšehradský pohár zostáva pre Nitru zatiaľ v nedohľadne.

Domáci zimný štadión Corgoňov mal 8. 1. 2020 možnosť vidieť zápas proti hráčom poľského Jastrzebia. Nitrania otvorili skóre hneď v úvode prvej tretiny, konkrétne v 3. minúte. Skóroval Scheidl po asistencii Morrisona a Blackwatera. Hostia nezostali nič dlžní a v 6. minúte vyrovnal Nalewajka, ktorému pomohli Jaborník a Iossafov.

„V prostrednej tretine sa Nitre nedarilo a hostia dokázali dvakrát udrieť. V polovici zápasu ich poslal do vedenia Pas a tretí gól strelil lotyšský obranca Jass. Nitrania začali tretiu tretinu dobre, keď na 2:3 znížil po štrnástich sekundách Koyš,“ informuje HK Nitra.

Zvyšný hrací čas poslednej časti zápasu pod vedením rozhodcov Konca, Nováka – J. Konca ml., D. Konca ml. sa odohrával z väčšej časti v pásme hostí.

„Domáci aj napriek viacerým dobrým šanciam vyrovnať nedokázali a do odvetného zápasu pôjdu s jednogólovým mankom,“ vysvetľuje HK Nitra.

Zápasu sa zúčastnilo 1211 divákov. Hra prebehla bez oslabení, vylúčení: 1:3. Hráči Poľska sa ukázali ako dobrí korčuliari. V ich tíme pôsobia aj 3 hokejisti z Fínska, Slovák Henrich Jáborník – obranca a Maris Jass – lotyšský zadák. Corgoni prehrali s finálovým súperom – GKS Jastrzebie koncom augusta.

Zdroj: HKNitraFB

„Aktuálne druhý tím poľskej ligy určite túži, aby na Vyšehradskom pohári svietil po dvoch rokoch iný ako slovenský víťaz,“ dodáva HK Nitra.  


Odvetný duel sa bude hrať v Poľsku už 16. 1. 2020.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password