HK Nitra – DVTK Miškovec

Nitrianski hokejisti predviedli 2 347 divákom nie práve ideálnu hru.

Nadstavbové zápasy sú v plnom prúde. Mužstvá bojujú o postup do play-off. Nasadenie je maximálne, čo sa podpisuje na výkone mužstva. To musí neraz prekonať hranice únosnosti a bojovať s vypätím síl. Či je to aj prípad Corgoňov alebo šlo len o zakopnutie, vedia zrejme len oni sami.

BugelFB

V nedeľňajšom zápase, konkrétne 01. marca 2020, privítali Nitrania v domovskej aréne hráčov DVTK Miškovec. Už v prvej tretine sme po 9 minútach a 22 sekundách inkasovali gól z hokejky súpera Benceho. V 16. minúte a 10. sekunde prestrelil nitrianskeho brankára Ryan Harrison a Nitra tak prehrávala 0:2. Vedenie Miškovca znížil len 19-ročný center Jakub Minárik, ktorý za asistencie Hrušíka a Čaládiho strelil v 16. minúte a 46. sekunde prvý nitriansky gól. V 19. minúte dostal osobný trest hráč hostí – Patrik Kiss. Rozhodcovia Müllner, Tvrdoň, Synek a Vyšný potrestali pravého krídelníka Miškovca za vrazenie na mantinel celkovo 12 minútami natvrdo.

BugelFB

V druhej tretine bodovali opäť hostia. Tí využili presilovú hru, ktorú im ponúkol Fominykh Daniil za podrazenie.

„V 29. minúte strelil gól Valchař, ale použil pri tom svoju korčulu, a tak gól neplatil. Chuť si český útočník napravil o minútu neskôr gólom v presilovej hre,“ informuje HK Nitra.

Nitra po 3. góle striedala brankára a svoju pozíciu zaujal striedajúci Burgart.

BugelFB

Tretia tretina zaznamenala 3 góly. Všetky zo strany hostí. Štvrtý gól nadstavbového stretnutia patril opätovne hráčovi Raynovi Harrisonovi, ten skóroval v oslabení jeho vlastného mužstva v 55. minúte a 47. sekunde.

„Domáci tréneri skúsili odvážny ťah a päť minút pred koncom pri presilovke odvolali brankára. Gólový efekt to neprinieslo a Harrison pridal štvrtý gól do prázdnej brány,“ píše HK Nitra.

Posledné sekundy pred koncom zápasu si Miškovec pripísal ďalšie streli do brány hokejových Corgoňov.

BugelFB

Nitra prehrala 1:6. Ďalší zápas nás čaká 03. 03. 2020 proti hráčom Budapešti.

K zápasu sa vyjadril aj Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „Veľmi ťažko sa hodnotí takýto zápas. Viem, že ľudia sú frustrovaní z toho výsledku a nechcem vyznieť ako blázon, ale napriek tomu si myslím, že sme v zápase boli aktívnejší až do stavu 1:3. Potom sme dostali štvrtý gól, čím ten rozdiel narástol. V záverečnom oslabení sme si nechali streliť dva góly a výsledok vyzerá veľmi zle, ale nezodpovedá priebehu hry. Žiaľ, výsledok je pre nás krutý. Ideme ďalej, pripojil sa k nám Kris Versteeg a uvidíme, či zasiahne už do ďalšieho zápasu. V každom prípade prehrali sme bitku, ale nie vojnu. Kým je šanca na postup, určite sa o ňu pobijeme. Zápasov je ešte dosť.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password