HK Nitra – DVTK Jegesmedvék Miškovec

Nitra zápasom potrápila domácich na ich vlastnom ľade.

Skóre zápasu otvoril 27 ročný krídelník Scheidl Lane už po 27 sekundách. Domáci tím Miškovec však rýchlo dorovnal, z dorážky na 1:1 gólom Patrika Kissa v štvrtej minúte a druhej sekunde. Koniec prvej tretiny sa niesol v duchu vylučovania.

Tá pokračovala aj v druhej tretine, kedy zaznamenala góly Andreja Kollára, za asistencie Yellow Horna a Morissona, a Samuela Bučeka.

„Rozhodujúcim momentom sa ukázala byť 27. minúta. Najprv Nitra využila presilovú hru prostredníctvom Kollára a o 36 sekúnd neskôr zvýšil už na 3:1 pre hostí Buček,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Tretia časť zápasu priniesla 3 góly. Prvý strelil Erik Čaládi, v 44. minúte a 48. sekunde hracieho času sa stav sa zmenil na 1:4 v prospech hostí. V nasledujúcom oslabení dostala Nitra gól od Rezsega Tamása, ktorý strelil druhý gól domáceho Miškolca. Začiatok 58. minúty tretej tretiny priniesol divákom pästný súboj Mitcha Versteega a Francisa Beauvillera, obaja dostali vylúčenie na 10 minút. Koniec 58. minúty znamenal gól v prospech Corgoňov .

„Premiérový zásah v nitrianskom drese zaznamenal v úplnom závere do prázdnej bránky Yellow Horn a stanovil výsledok. Miškovec nezískal ani bod vo štvrtom stretnutí za sebou,“ informuje SZĽH. Stav zápasu skončil 2:5 v prospech Nitry.

Nitru čaká najbližší zápas 6.12. 2019 proti Novým Zámkom.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk