HK Dukla Trenčín – HK Nitra

Corgoni podľahli Trenčínu. Opustilo nás športové šťastie?

Nitrania 8. decembra skrížili hokejky s HK Duklou Trenčín na ich domácom ľade. Prvá tretina zaznamenala celkovo 5 vylúčení a 1 gól v prospech domácich. Prvým vylúčeným hráčom bol Adrián Sloboda z HK Nitra, stalo sa tak už v 3. minúte a 23. sekunde hracieho času za držanie protihráča. Dostal trest 2 min.

„Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. Najmä prvý útok dokázal viackrát zavrieť súpera pred brankára Šimbocha. Ten však svoj tím podržal aj počas oslabenia pri vylúčení Slobodu. Obe mužstvá sa do príležitostí v úvodnej dvadsaťminútovke dostávali iba sporadicky,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Ďalšími vylúčenými hráčmi boli v prvej tretine Bokroš (HK Dukla Trenčín), Hrušík (HK Nitra), Morrison Kenney (HK Nitra), každý z nich si posedel 2 minúty. Prvý za držanie protihráča, druhý za nedovolené bránenie hre, posledný za hákovanie. V 9. minúte 50. sekunde dostal Trenčín penaltu za priveľa hráčov na ploche, svoju chybu však už neopakovali a koncom prvej tretiny, konkrétne v 18. minúte a 38. sekunde strelili gól do brány Corgoňov. Stav 1:0 v prospech Dukly. Gól si pripísal Tomáš Švec za asistencie Sojčíka a Hlinku.

Zdroj: HKNitra

Druhá tretina zaznamenala aktivitu Nitranov, tú si vyslúžili hráč Yellow Horn a Versteeg za pokusy prekonať reflex brankára domácich, Tomeka, bohužiaľ neúspešne. Celkovo bolo 6 vylúčení, pričom dve boli zapríčinené pästným súbojom v 26. minúte a 4. sekunde medzi Morrissonom a Švecom, obaja dostali dvojminútový trest. V 29. minúte aj napriek väčšej aktivite Corgoňov inkasovali gól od 25-ročného centra Mikysa Josefa strelou z pravého kruhu , stav 2:0 pre domácich.

Tretia tretina hracieho času zaznamenala 4 dvojminútové vylúčenia, 3 zo strany domácej Dukly za podrazenie, faul lakťom a seknutie. Hráč Nitry Branislav Kubka dostal od rozhodcov Snášela, Juhásza (Maď.), Šoltésa, Kis-Királyho (Maď.) trest za hákovanie. Domáci tím udržiaval Nitranov na uzde, a tí nestrelili v tretej tretine žiaden gól. K prehre sa vyjadril aj tréner Nitry Marián Bažány:

„Veľké sklamanie z nášho prístupu v prvej tretine. Skutočne tomu nerozumiem. Celá príprava bola smerovaná na to, že do zápasu pôjdeme od začiatku. Od druhej tretiny sme začali hrať náš hokej. Zápas bol vyrovnaný a hralo sa hore-dole. Z môjho pohľadu rozhodla prvá tretina, ktorú sme úplne odflákli, čo nechápem.“

Stav zápasu 2:0 v prospech HK Dukly Trenčín.

Nitru čaká ďalší zápas o 9 dní – 18. 12. 2019 proti Liptovskému Mikulášu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk